circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька міськрада святкує День народження

14.02.2020, 08:25

text
Поділитися:

За крок до сотні. 13 лютого Запорізька міська рада відзначає 99-ту річницю. Саме цього дня 1921-го року відбувся перший пленум міськради тогочасного Олександрівська.

Зараз будівля краєзнавчого музею є однією із пам’яток архітектури національного значення. Втім у 1917-му її звели для роботи повітового земства тогочасного Олександрівська. У радянські часи тут теж працювали місцеві посадовці. Про це зараз нагадують лише велика зала засідань та вже відреставровані кабінети колишніх політиків.

Старша наукова співробітниця Запорізького обласного краєзнавчого музею Світлана Козиряцька зазначає, це була адміністративна будівля. Було багато кабінетів. При плануванні будівлі багато враховувалося чого. І кабінетні приміщення, і зал засідань теж був великий. Були звісно і приміщення для допоміжних установ. Навіть музей планувався у цій будівлі ще при будівництві.

А от першу будівлю тогочасної міської управи зберегти не вдалося. Побачити її можна лише у підручниках істориків. Світлана Козиряцька зазначає, на одній зі світлин зображена будівля Олександрівської міської управи. Саме в цій будівлі розташовувались місцеві органи влади. І у цій будівлі проводилися засідання міської думи. Ця будівля наразі не збереглася. В нашому місті її немає. Але де вона розташовувалася, можна сказати. Це невеликий пустир, галявина, яка обнесена парканом просто навпроти краєзнавчого музею.

Сама ж історія міської ради Запоріжжя почалася саме 99 років тому. Тоді, 13 лютого, в так званому Народному домі відбувся перший пленум Олександрівської міськради. До її складу входило 165 депутатів. Із річницею створення виконавчого органу на своїй сторінці у Фейсбук запоріжців та співробітників установи привітав міський голова Володимир Буряк. Також подякував депутатам за консолідацію та спільну роботу над розвитком міста:

“Як і майже 100 років тому, сьогодні депутати міської ради об’єдналися для вирішення важливих питань життєдіяльності міста та відстоювання його інтересів. Я вдячний всім за консолідовану позицію. Впевнений, що саме в єднанні наша сила і разом ми впораємося з будь-якими викликами!”

Про те, як змінювалась міська рада за останні роки та чим вони запам’яталися найбільше, – питаємо у самих депутатів. Депутат Запорізької міської ради Дмитро Сірий каже, за останні 4 роки у місті з’явилася нова техніка, новий транспорт, будуються нові парки, реконструюється Правобережний пляж. В цілому місто перетворюється, тож нинішній каденції депутатів хотілося б побажати так тримати.

Депутат Запорізької міської ради Геннадій Наумов погоджується, у Запоріжжі здійснився ряд будівництв, які для міста є поштовхом для подальшого розвитку. Дуже важливо, що збільшився обсяг депутатського форду і трошки розв’язалися руки у депутатів. І це вже залежить від самого депутата, наскільки він ефективно його використовує. Але вони мають можливість допомогти по спрощеній процедурі.

Наголошують міські обранці також на злагодженості та появі порозуміння. Адже не раз депутати різних фракцій об’єднувалися, аби спільними зусиллями вирішити важливі для міста питання та відстояти інтереси запоріжців. Зокрема, стали гуртом і на захист запорізького аеропорту. Депутат Запорізької міської ради Геннадій Васильчук підкреслює, політика – це досягнення компромісів. Це лояльне ставлення до ідей один одного і знаходження порозуміння. Депутат впевнений, з кожним із колег, з яким він , з працював пліч о пліч протягом 5 років, у нього залишаться чудові людські стосунки.

Депутатка Запорізької міської ради Олена Галкіна резюмує, мета у народних обранців одна. Це зробити наше місто Запоріжжя кращим. Зробити навчальні заклади кращими. Зробити сферу ЖКГ, благоустрій кращим. Це єдина мета і виборці цього очікували від депутатів . Тому співпраця вийшла на новий рівень.

Позитивні зрушення у роботі міської ради відзначають і політологи. Кажуть, зараз головне – не збавляти темпів, аби обласний центр продовжував розвиватись та ставати ще більш сучасним та перспективним. Політолог Роман П’ятигорець згадує, наше місто переживало епоху Ренесансу за міського голови Олександра Поляка. Ми побачили освітлені вулиці та красиві парки. Дуже добре, що цю традицію поляка підтримала теперішня міська рада та міський голова. Наразі дуже приємно знаходитися у центрі міста. Нові об’єкти, які з’явилися протягом останніх 5 років, порівняно з тим, що було, – це просто квантовий стрибок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: