circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область долучиться до програми підтримки бджільництва

16.03.2020, 11:07

text
Поділитися:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під головуванням заступника Тараса Висоцького провело відеоконференцію з представниками облдержадміністрацій. Зокрема, Запорізьку область представив в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку Андрій Поляков. Також до заходу долучилися представники ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, аграрії та бджолярі регіону.

Учасники обговорили питання розвитку галузі бджільництва, а також взаємодії пасічників, аграріїв та представників влади.

– Ми запроваджуємо діалог між державою та представниками галузі бджільництва, який проходитиме щомісяця, і на якому ми будемо обговорювати проблематику галузі, шукати консолідовані рішення та розвивати цей напрям аграрного сектору. Адже галузь бджільництва дозволяє відкривати малий та середній бізнес на селі, що сприяє соціально-економічному розвитку населення та економіки країни в цілому, – зазначив Тарас Висоцький.

Присутні розглянули актуальні питання галузі бджільництва, зокрема, особливості сезону 2020, державної підтримки галузі, спрощення реєстрації пасік та гігієнічних вимог до них, державний нагляд і контроль у сфері застосування засобів захисту рослин та ветеринарної медицини, експорт вітчизняного меду, наукове забезпечення та інше.

Представники бізнесу наголосили на необхідності посилення на законодавчому рівні контролю за обігом пестицидів, використання ЗЗР з метою запобігання отруєння бджіл та збереження довкілля. Також акцентовано увагу на важливості ефективної комунікації між пасічниками та агровиробниками.

– Галузь бджільництва є вагомою складовою аграрної галузі України. Зокрема, у 2019 році обсяг експорту меду склав 55,7 тис. тонн. Також за останні роки ми збільшили постачання цієї продукції до ЄС у 9,5 раза. Міністерство розуміє важливість підтримки галузі та наразі вже готуються зміни у законодавстві, спрямовані на боротьбу з фальсифікатом, забезпечення простежуваності виробництва, захист рослин, спрощення процедури реєстрації пасік та інше. Також Міністерство планує вдосконалити вимоги Закону України «Про бджільництво», – зауважив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко та закликав присутніх долучатися до обговорення нових законодавчих ініціатив.

Також учасників поінформували про бюджетну програму «Фінансова підтримка сільгоспвиробників», в рамках якої передбачено підтримку галузі бджільництва: компенсацію вартості племінних бджолопакетів та бджоломаток – до 50 % вартості, але не більше ніж 500 грн за бджолопакети та 100 грн за бджоломатки. Також власникам пасік з кількістю бджолосімей від 10 до 300 надаватиметься спеціальна бюджетна дотація у розмірі 200 грн на бджолосім’ю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: