circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область готова протидіяти поширенню коронавіруса

11.03.2020, 10:35

text
Поділитися:

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорили питання протидії поширенню коронавірусу в Україні. У засіданні взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, профільні міністри, представники силового блоку та голови облдержадміністрацій. На прямому зв’язку з Урядом перебували голова облдержадміністрації Віталій Туринок, перший заступник голови ОДА Іван Федоров, заступники голови Андрій Антонов, керівниця апарату Зінаїда Бойко, керівники профільних департаментів.

Основною темою засідання було представлення відомствами своїх пропозицій щодо заходів, які необхідно вжити задля протидії поширенню вірусу.

В рамках засідання також було обговорено рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я в разі реалізації різних сценаріїв розвитку подій: від поодиноких випадків захворювання до масштабного поширення вірусу всередині країни. Зокрема, було розглянуто питання про необхідність ухвалення законодавчої ініціативи про можливі заходи оперативного реагування у разі поширення вірусу COVID-19 у відповідності до рекомендацій ВООЗ та враховуючи законодавчу модель превентивних заходів Польщі.

У свою чергу, керівництво усіх ОДА запевнило, що регіони готові до випадків захворювання. Наразі вже визначені медичні заклади, які можуть бути використані для обсервації у випадку виявлення коронавірусу серед українських громадян. Також, було оговорено, що до кінця тижня буде створена комісія, яка здійснюватиме перевірку всіх об’єктів обсервації.

Свої пропозиції щодо необхідних заходів протидії коронавірусній інфекції також надали голови обласних державних адміністрацій. Остаточний план боротьби з поширенням коронавірусу буде ухвалений на засіданні Кабінету Міністрів сьогодні, 11 березня.

Віталій Туринок наголосив, що злагоджена робота із запобігання поширенню коронавірусної інфекції може повністю зупинити ще на початку епідемію в Україні.

– У Запорізькій області продовжується перевірка температури тіла та стану здоров’я усіх людей (пасажирів та членів екіпажу), які прилетіли до Запоріжжя з-за кордону. Зі схожою пропозицією ми звертаємось до керівництва Придніпровської Укрзалізниці. До усіх перевізників направлені листи щодо потреби у ретельній дезінфекції та постійних прибираннях у салонах транспортних засобів. Як ми всі знаємо, коронавірусна інфекція небезпечна саме довгим інкубаційним періодом, тож ніхто не застрахований від зараження, втім ми робимо усе можливе, щоб запобігти поширенню хвороби. Обласна інфекційна лікарня та працівники повністю готові до зустрічі пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію. Заклад має спеціально облаштовані бокси для пацієнтів, засоби захисту тощо. Окрім цього, визначені місця обсервації, – наголосив Віталій Туринок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: