circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область лідирує за темпами децентралізації

15.03.2019, 09:29

text
Поділитися:

У рейтингу областей щодо формування спроможних громад Запорізька область посідає 2 місце серед регіонів України. Такими є підсумки моніторингу, що оприлюднило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житло-комунального господарства України, стосовно показників зростання спроможності органів місцевого самоврядування, особливо об’єднаних територіальних громад, які ефективно використовують можливості реформи децентралізації.

За даними моніторингу, лідери і аутсайдери рейтингу областей щодо створення спроможних громад не змінилися. До п’ятірки лідерів входять: Житомирська, Запорізька, Дніпропетровська, Чернігівська, Хмельницька області.

Як повідомили в Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації, із 20 чинних районів області чотири з них повністю покриті громадами: Великобілозерський, Оріхівський, Чернігівський, Більмацький. Крім цього, в дев’яти районах покриття сягає 50-99%; у семи районах – до 49%. На сьогодні в області немає жодного району, де не було б утворено бодай однієї громади.

Загалом за станом на сьогодні на території Запорізької області створено 52 об’єднані територіальні громади, в які об’єдналися 188 місцевих рад, що становить 64,2 % від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи. Площа території об’єднаних територіальних громад охоплює 65,2 % загальної площі території області.

В Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації повідомили, що в області триває робота щодо посилення спроможності утворених ОТГ. Одним із можливих шляхів досягнення цієї мети є приєднання суміжних громад до ОТГ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: