circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область лідирує за темпами створення громад

16.05.2019, 10:34

text
Поділитися:

Про це свідчать дані моніторингу, проведеного Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Запорізька область за станом на 13 травня 2019 року знаходиться у трійці лідерів загальнодержавного рейтингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування.

За результатами моніторингу Запорізька область упевнено утримує лідерські позиції за такими параметрами: «Кількість районів в області, де не розпочато процес добровільного об’єднання (приєднання) територіальних громад» (0%), за показником «Перспективні плани (ПП) спроможних громад, затверджені Урядом» (0%), «Площа спроможних громад (об’єднані територіальні громади, міста обласного значення)» (65,2%), «Кількість територіальних громад, що не об’єдналися та не приєдналися» (35,8%). Із 20 районів Запорізької області території чотирьох районів повністю покриті об’єднаними територіальними громадами: Великобілозерського, Оріхівського, Чернігівського та Більмацького, що є найвищим показником по Україні. Території дев’яти районів області покриті громадами понад 50%.

Наразі в регіоні створено 54 об’єднані територіальні громади, з них у 44 перші місцеві вибори вже відбулися, в чотирьох громадах перші та в одній – додаткові вибори відбудуться 30 червня 2019 року.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко підкреслив, що 2019 рік буде ключовим в об’єднанні міст обласного значення. В Україні вже 33 міста обласного значення приєднали до себе суміжні громади, в тому числі і м. Бердянськ Запорізької області.

Урядовець підкреслив, що не всі однаково розуміють принцип добровільності при об’єднанні громад. Для когось він означає можливість уникнути реформи і це помилково. В 2020 році чергові місцеві вибори мають відбутися на новій територіальній основі громад і вони відбудуться.

Крім цього, експертами Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International здійснено аналіз стану виконання місцевих бюджетів за січень-березень 2019 року.

У 2019 році прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом мають 806 об’єднаних територіальних громад, з них 44 громади Запорізької області (одне місто обласного значення). Протягом січня-березня 2019 року доходи загального фонду ОТГ (без урахування трансфертів з державного бюджету) склали 8,1 млрд. грн., що становить 13,3% від загального обсягу доходів усіх місцевих бюджетів України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: