circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область лідирує за темпами створення громад

13.11.2018, 11:57

text
Поділитися:

Відповідно до щомісячного моніторингу, який проводить Мінрегіон України, Запорізька область укотре посіла перше місце в загальнонаціональному рейтингу за покриттям території об’єднаними територіальними громадами – 62,9% загальної площі. До числа лідерів децентралізації також увійшли Житомирська (61,8%), Хмельницька (56,5%), Волинська (56,2%), Дніпропетровська (55,7%) та Чернігівська (55,3%) області.

Таким чином Запорізька область стала однією з шести, щодо яких є підстави для зміни адміністративно-територіального устрою районного рівня. Про це повідомили в Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації.

Крім цього, Запорізька область тримає першість за показником формування об’єднаних громад у межах районів. Дані моніторингу свідчать, що за станом на 10.11.18 на території Запорізької області є чотири райони, що повністю покриті громадами. Це: Великобілозерський, Більмацький, Чернігівський та Оріхівський. Варто додати, що в Хмельницькій області три райони покриті громадами на 100%, Донецькій та Чернігівській – по два райони, у Дніпропетровській, Житомирській, Луганській, Одеській, Харківській, Херсонській – по одному.

Позитивним є також той показник, що лише в Запорізькій, Житомирській та Волинській областях немає жодного району, де не створено хоча б одну об’єднану територіальну громаду.

Як зазначили в Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації, на сьогодні в Запорізькій області створено 51 громаду. З них у восьми громадах відбудуться вибори в грудні. Тож наразі в області активно триває процес добровільного об’єднання територіальних громад.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: