circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область очікує на субвенції на житло для дітей-сиріт

02.06.2021, 09:41

text
Поділитися:

Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи і будівництво житла для дітей, позбавлених батьківського піклування, обговорили в облдержадміністрації на Дні громад.

Наразі на візуванні в Кабінеті Міністрів України знаходиться проєкт Постанови «Деякі питання забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків».

Керівниця Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва повідомила, що після прийняття цього документу громади зможуть отримати з державного бюджету кошти на нове будівництво малих групових будинків чи дитячих будинків сімейного типу, спорудження чи придбання житла для дітей-сиріт. Також за кошти цієї субвенції діти, позбавлені батьківського піклування, можуть, за бажанням, отримати грошову компенсацію за належне їм для отримання житло.

Програма субсидіювання витрат на придбання житла для дітей-сиріт діє в Україні п’ятий рік поспіль. За цей час Запорізька область отримала понад 149 мільйонів гривень державної допомоги. Кошти витратили на придбання 365 квартир та будівництво трьох дитячих будинків сімейного типу. Цьогоріч регіон отримає близько 47 мільйонів гривень, які громади зможуть використати для забезпечення житлом дітей, позбавлених батьківського піклування.

Однак, щоб отримати субвенцію, громада має відповідати низці вимог. Так, першочергово органи місцевого самоврядування повинні бути спроможними фінансувати об’єкти, на які залучається субвенція, а міста, отримуючи кошти на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу та соціального житла, мають забезпечити співфінансування не менше ніж 20 відсотків.

Заступник голови облдержадміністрації Руслан Шиханов наголосив, що до 15 червня всі громади мають проаналізувати наявний квартирний облік дітей-сиріт та до початку липня визначити власні потреби і спроможність на залучення державної субвенції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: