circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область отримала перспективний план розвитку

28.02.2019, 09:49

text
Поділитися:

Під час засідання Ради регіонального розвитку, яке очолив Президент України Петро Порошенко, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль представив перспективний план розвитку Запорізької області на 2019-2021 роки.

– Нам потрібен комплексний підхід. Президент України Петро Порошенко доручив представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. І ми напрацювали перспективний план розвитку Запорізької області. У ньому враховано потреби всіх територій, кожен із напрямків, який запропонували жителі громад. Нашими основними завданнями на майбутні три роки є: дороги, водогони, заклади освіти та медицини, оновлення індустріальних напрямків, ІТ-сектор та аграрний комплекс. Звичайно ж, приділимо увагу розвитку спорту, культури і туризму. Запорізька область виробила комплексний підхід – одним із найважливіших документів щодо розвитку Запорізького краю є регіональна Стратегія, до якої увійшов перспективний план, – повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Починаючи з 2016 року в області триває процес децентралізації органів місцевого самоврядування. Продовжується реформування бюджетних відносин. Уже з наступного року буде здійснено перехід на середньострокове планування місцевих бюджетів. Це забезпечить безперервний стратегічний розвиток територій.

Згідно з основними прогнозними показниками економічного та соціального розвитку Запорізької області до 2021 року очікується збільшення індексу промислової продукції до 105%, збільшення обсягу реалізованої промислової продукції – до 297,4 мільярда гривень.

Нині найвагомішим інструментом фінансового стимулювання є фінансування проектів за кошти Державного фонду регіонального розвитку. У 2018 році за кошти ДФРР розпочато будівельні роботи на восьми масштабних соціальних об’єктах.

Йдеться про реконструкцію та комплексну термомодернізацію:

обласної клінічної дитячої лікарні;
обласного центру серцево-судинних захворювань;
школи-інтернату № 7 у м. Запоріжжя;
гімназії «Престиж» у Запорізькому районі;
гімназії у Веселівському районі.
Об’єкти будівництва:

басейн обласної школи вищої спортивної майстерності;
басейн Хортицької національної реабілітаційної академії;
хірургічний корпус обласної клінічної дитячої лікарні.
– У 2019-2021 році ми продовжимо покращення експлуатаційного стану доріг місцевого значення, що є вкрай важливим для громад. Також плануємо завершити роботи на автодорозі в напрямку Маріуполя, яка веде до місця проведення Операції об’єднаних сил, та в напрямку Бердянська, що є основною транспортною артерією Запорізької області. Звернув увагу Уряду на те, що на 2019 рік передбачено кошти в сумі 1 млрд. грн. на відновлення кількох ділянок цього автошляху. При цьому в межах Запорізької області заплановано оновлення 160 км за 400 мільйонів гривень, а в межах Донецької – 40 км за 600 млн. грн. На нашу думку, кошти було розподілено не зовсім коректно, та, на жаль, наші звернення до Укравтодору та Мінінфраструктури не отримали підтримки, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами очільника регіону, в 2019 році планується завершити будівництво терміналу КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя». Пропускна спроможність пасажирського терміналу становитиме 400 пас/год. У тому числі: міжнародного сектору – 250 пас/год, внутрішнього сектору – 150 пас/год. Дуже важливим залишається питання залучення інвесторів та нових авіакомпаній. У 2016 році із Запоріжжям почали працювати турецькі авіалінії, що одразу позначилося на розвитку повітряних воріт регіону. З’явилися маршрути Запоріжжя-Варшава та Запоріжжя – Барселона. У 2018 році КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» перетнув межу у 400 тисяч пасажирів. Такого показника досягнуто аеропортом уперше за понад 25 останніх років.

Найболючішим питанням для Запоріжжя вже багато років залишаються мостові переходи через Дніпро. У 2018 році їх включено до складу автомобільної дороги державного значення Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь. Наразі триває коригування стадії «Проект», після його затвердження будуть проведені міжнародні тендерні торги з визначення підрядної організації на виконання будівельних робіт. Тож Костянтин Бриль попросив сприяння у фінансуванні цього проекту на 2020 рік.

Найочікуваніші події 2019 року — завершення будівництва найбільшого в Україні річкового перевантажувального терміналу місткістю 75 000 тонн. Це реально поліпшить логістику регіону, розвантажить дороги й пожвавить економіку. Місцевий бюджет щороку поповнюватиметься за рахунок сплачених податків на понад 2,7 млн грн.

Заплановано також завершення будівництва вітрових електростанції на території Приморського району загальною потужністю 200 МВт. Перша черга ВЕС розташована поблизу Приморська та села Азов, друга – біля села Ботієве. Будівництво I черги ВЕС планується завершити в лютому-березні 2019 року. До 2020-го обидві черги Приморської ВЕС генеруватимуть щороку близько 675 млн. КВт•год «зеленої» електроенергії. Це забезпечить електрикою понад 300 тис. домогосподарств. Шкідливі викиди СО2 в атмосферу буде зменшено до 700 тис. тонн щорічно.

Великі очікування покладаються на запорізьких аграріїв, які щороку збирають практично рекордні врожаї, незважаючи на те, що територія області розташована в зоні недостатнього та нестійкого зволоження. У зв’язку з цим до 2021 року заплановано відновити зрошення на загальній площі майже 32 тис. га для 70 землекористувачів із 10 районів області. Нині в області обліковується 241,1 тис. га зрошуваних земель, які займають 12% ріллі. За минулий рік полив здійснено на площі 53,22 тис. га (22% від наявного фонду). За останні п’ять років водокористувачами за власні кошти відновлено полив та впроваджено краплинне зрошення на площі10 тис. га.

У сфері медицини в Запорізькій області розпочався процес будівництва 17 нових амбулаторій та закупівлі автомобілів і обладнання з телемедицини для них. Дуже важливим є будівництво нового корпусу блоку дистанційної променевої терапії і монтаж лінійного прискорювача для променевої терапії в обласному клінічному онкологічному диспансері. Лінійний прискорювач уже придбано. Аналогів йому немає в Україні. У 2019 році планується розпочати будівництво бункера для монтажу лінійного прискорювача.

У найближчих планах – реконструкція міської лікарні №2 у Мелітополі. Комплексна реконструкція закладу в рамках створення єдиної лікарні інтенсивних методів лікування поліпшить якість стаціонарної медичної допомоги. Тут пацієнти отримуватимуть допомогу за напрямами хірургії, кардіології, неврології, травматології. На території лікарні буде розміщено пологовий будинок та інфекційну лікарню.

Костянтин Бриль також озвучив плани щодо будівництва одразу кількох басейнів у найближчі роки.

– Заплановано будівництво бассейну в обласній школі вищої спортивної майстерності, а також у Хортицькій національній навчально-реабілітаційній академії. Останній передбачає інноваційну реабілітацію дітей з особливими потребами. Передбачена інтеграція басейну в існуючий комплекс реабілітації та фізичної корекції. Після завершення реалізації проекту 360 вихованців і студентів щороку зможуть проходити навчання та реабілітацію в закладі. У Мелітополі буде збудовано сучасний водно-оздоровчий комплекс. Проект передбачає власне басейн, а також вестибюль, два гардероби, глядацькі трибуни на 300 місць. Басейн матиме вісім доріжок завдовжки 25 м з можливістю облаштування десяти доріжок. Буде прокладено сучасні інженерні комунікації, зокрема теплові насоси, систему електропостачання, підведено зовнішні мережі водопостачання та водовідведення, облаштовано та озеленено територію, – повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Крім цього, в галузі спорту триває реконструкція Запорізької обласної школи вищої спортивної майстерності вартістю 35 млн 439 тис. грн.

На найближчі роки заплановано: реконструкцію спортивного залу Запорізької спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату спортивного профілю; будівництво спортивного залу для пляжного волейболу в Запорізькій обласній дитячо-юнацькій спортивній школі;

реконструкцію стадіону «Торпедо» в Бердянську зі створенням навчально-тренувального та реабілітаційного центру.

Триває реалізація державної бюджетної програми з будівництва футбольних полів зі штучним покриттям, що сприятиме популяризації здорового способу життя та створить кращі умови для занять активними видами спорту дітей та дорослих.

– Ми поставили перед собою завдання: до кінця 2020 року створити та модернізувати 14 центрів надання адмінпослуг: у Запоріжжі, Мелітополі, Токмаку, а також у Кам’янсько-Дніпровській, Оріхівській, Приморській, Комишуваській, Комиш-Зорянській, Михайлівській, Приазовській, Чернігівській, Біленьківській, Великобілозерській та Берестівській об’єднаних територіальних громадах. Базовими послугами ЦНАПів є реєстрація місця проживання, бізнесу та нерухомості, видача дозволів, призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, а також призначення державної допомоги. З 2019 року всі ЦНАПи планується об’єднати в єдину інформаційну систему для надання послуг в онлайн-режимі, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Дуже важливою залишається допомога сиротам. Державним бюджетом на 2019 рік для Запорізької області передбачено 40 млн. 930 тис. грн. на придбання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа у кількості 60 квартир/будинків.

Державну субвенцію також виділено на будівництво дитбудинків сімейного типу та малих групових будинків. Це дасть можливість на 1,3 % підвищити рівень залучення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання і довести цей показник по області до 90%. У I кварталі 2019 року відбудеться відкриття дитячого будинку в місті Запоріжжі, а також буде розпочато будівництво малого групового будинку в селі Широке та дитячого будинку сімейного типу в селі Відрадне Широківської ОТГ.

Голова облдержадміністрації відзначив, що у 2019-2020 роках заплановано реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення 44 об’єктів культури. Зокрема, йдеться про реконструкцію Запорізького академічного обласного театру юного глядача. Нині проект проходить оцінювання в Мінрегіоні. Його вартість складатиме 112 млн 371 тис. грн. Також заплановано реконструкцію будівлі музею-комплексу «Кам’яна Могила». Нині цей проект пройшов конкурсний відбір регіональною комісією в Мінрегіоні України серед проектів, які фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку у період 2019-2021. Його вартість складатиме 4 млн. 874 тис. грн.

– Попередні чотири роки були дуже непростими не лише для нашого регіону, а й для всієї України. Та ми витримали цей іспит і обрали вірний курс подальшого розвитку держави. За це хочу подякувати Президенту України Петрові Олексійовичу Порошенку. Впевнений, що Запорізька область і надалі рухатиметься обраним шляхом і ми виконаємо всі поставлені перед нами стратегічні завдання. Цей курс незмінний, адже в ньому закладені основи нашої державності. Знаю: під вашим, Петре Олексійовичу, керівництвом ми переможемо. Україна переможе, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: