circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область посилить співпрацю з Болгарією

10.05.2018, 11:43

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Болгарія в Україні паном Красіміром Мінчевим. У зустрічі також взяли участь перший заступник голови облради Єгор Семенков, керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльность облдержадміністрації Артур Бойко, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За результатами всеукраїнського перепису населення 2001 року в Запорізькій області проживає 27,8 тис. болгар, що становить 1,4% населення області. Активно працюють болгарські громадські організації, зокрема Запорізьке обласне товариство болгарської культури, яке входить до складу Координаційної ради громадських об’єднань національних меншин при голові облдержадміністрації.

Сьогодні обласне товариство болгарської культури здійснює свою діяльність на всій території Запорізької області. В області зареєстровані і діють 15 організацій болгарських національно-культурних товариств: у Запоріжжі – три, у Мелітополі – чотири, у Бердянську та Бердянському районі – по два, у Приморському районі – два, Приазовському районі – два.

– У нас є чимало спільного. Тож ми дуже раді спілкуванню з вами та майбутньому призначенню Почесного консула Республіки Болгарія в Запорізькій, Донецькій та Луганській областях пана Желєва. Впевнений, що наша співпраця буде дуже плідною. Вважаю, для цього нам потрібно підписати меморандум про співпрацю і налагодити шляхи для взаємодії. Необхідно окреслити конкретні шляхи взаємодії, створити стратегію розвитку. Запорізька облдержадміністрація всеобічно готова підтримувати та розвивати співпрацю, для цього існують всі передумови. Через сферу культури, освіти та еокноміки налагоджуються наші взаєвідносини, тож давайте їх плідно розвивати й надалі, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

У свою чергу, пан Красімір Мінчев наголосив, що наші народи дійсно дуже схожі. І як посол, він чимало уваги приділяє саме Запорізькій області, адже тут дуже сильна болгарська спільнота, якій уже 150 років. Ці люди є своєрідним мостом між Болгарією та Україною. Дипломат наголосив, що консульство допоможе його підтримувати, а також буде сприяти якісному вивченню болгарської мови на запорізькій землі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: