circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область розвиватиме відносини із США

23.01.2018, 10:12

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з делегацією Центру з питань американсько-українських відносин (Center for US-Ukrainian Relations) у складі Миколи Грицковяна та Бориса Потапенка. Вони здійснюють візит до України в продовження моніторингової місії, проведеної в червні 2017 року Американською радою зовнішньої політики для підготовки аналітичного звіту про ситуацію в Україні в умовах протистояння з Російською Федерацією. Також до зустрічі приєднались старший радник членів делегації, представник Фундації «Вільні Люди» Дмитро Жмайло, начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА Артур Бойко, директор Департаменту соцзахисту населення ОДА Світлана Абдурахманова та заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Зубченко, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Головними темами, обговореними під час зустрічі стали питання децентралізації влади та створення об’єднаних територіальних громад, боротьба з корупцією, а також розвиток областей, що межують із зоною проведення АТО, допомога учасникам антитерористичної операції та вимушено переміщеним особам.

Як повідомив Костянтин Бриль, відповідно до Указу Президента України «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України» минулого року була надана допомога 11 військовим частинам та додатково ще 7 військовим організаційним структурам на суму 13 141,981 тис. грн.

Також голова облдержадміністрації зазначив, що нині в Запорізькій області нараховується близько 12 тисяч учасників АТО. Окрім допомоги владних структур, в регіоні активно розвивається громадський рух учасників Антитерористичної операції. Активно працює найбільший в Україні, унікальний волонтерський центр для відпочинку військовослужбовців «Солдатський привал», створений у співпраці обласної влади та Придніпровської залізниці.

– Нині обласна влада планує створення Центру реабілітації учасників АТО на Великому Лузі. Вже розроблено проект на три черги будівництва загальною вартістю близько 500 мільйонів гривень. Ми потребуємо співфінансування будівництва з держбюджету. Також розглядаємо можливість співпраці із закордонними інвесторами, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

В свою чергу Борис Потапенко зазначив, що американська сторона розгляне можливість допомоги у створенні зазначеного Центру. Також він повідомив, що нині Фундація «Вільні Люди» розробила проект для допомоги постраждалим в зоні АТО та їх сім’ям. Та запропонував запоріжцям приєднатись до цієї програми.

Також присутні приділили увагу вимушеним переселенцям зі Сходу України. Нині місцевими органами соціального захисту населення обліковано 54 144 внутрішньо переміщених осіб. Щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, станом на 01.01.2018 отримають 7899 сім’ї або 13 814 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: