circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область співпрацюватиме із Всеукраїнською асоціацією громад

27.04.2021, 08:28

text
Поділитися:

26 квітня голова облдержадміністрації Олександр Старух та голова обласної ради Олена Жук підписали Меморандум про співпрацю з Всеукраїнською асоціацією територіальних громад.

Відкриваючи захід, Олександр Старух відзначив, що реформа децентралізації надала регіонам потужний поштовх для розвитку. З отриманням реальних повноважень, життя наших громад чи не вперше почало наповнюватись вагомим змістом. Держава всіляко підтримує громади і готова виділяти ресурси на доречні ініціативи.

Наша область має 67 громад та 5 укрупнених районів. Більшість громад – сталі, потужні та ефективні. Вони навчилися використовувати не лише кошти державного і місцевих бюджетів, а й залучати для свого розвитку потенціал міжнародних організацій. Цей Меморандум дозволить поширити найкращі практики сучасного інноваційного управління громадами та сприятиме подальшому їх розвитку, – відзначив голова облдержадміністрації.

В свою чергу, голова Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад Олександр Корінний розповів, що Асоціація покликана об’єднати ОТГ та стати їх голосом на всеукраїнському та регіональному рівнях.

Наша організація – це спільна платформа, на якій формуються компромісні рішення між політикою держави і потребами громад задля виваженого реформування територіальної організації влади. Маємо спільно розвивати кожну громаду та державу цілому, – відзначив Олександр Корінний.

За словами голови асоціації Запорізької області Ігоря Гнатуши, головне – це взаємодія громад з усіма гілками влади задля спільної мети: покращення якості життя кожного українця.

До заходу в онлайн режимі приєднався експерт з питань місцевого самоврядування Шведської асоціації місцевих влад і регіонів Магнус Лільєстрьом. Він окреслив основні принципи роботи Асоціацій, що сприяють їх становленню як успішних та ефективних інституцій. Серед них – потужна членська база, широка представленість, постійна взаємодія працівників Асоціації з її членами, дотримання принципів демократії, відкритості та прозорості.

Під час церемонії підписання Меморандуму з асоціацією об’єднаних територіальних громад Олександр Старух наголосив, що всі хороші наміри залишаються лише розмовами, поки не покладені на папір, в якому визначені конкретні терміни реалізації усіх необхідних заходів. Тому цей символічний крок дозволить формалізувати важливі напрямки подальшої роботи на шляху до підвищення спроможності громад Запорізького краю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: