circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область стала одним із лідерів за темпами децентралізації

19.02.2018, 13:24

text
Поділитися:

Нещодавно Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опубліковано актуальні дані моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Загалом оцінку результатів формування спроможних громад у розрізі областей Мінрегіоном запроваджено в червні минулого року, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Запорізька область піднялася в загальному рейтингу з п’ятого місця на четверте і є одним із регіонів, який показав найбільший прогрес. Адже запоріжці піднялися на шість пунктів рейтингу. Оцінка здійснювалася за багатьма критеріями.

Так, протягом 2015-2017 років на території Запорізької області створено 42 об’єднані територіальні громади, в які об’єдналися 153 місцеві ради, що становить 51,17% від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи. Площа території ОТГ становить 52,99% від загальної площі території області. Більше 50% населення Запорізької області (без урахування міст обласного значення) проживає саме на території новостворених громад.

Динаміка об’єднання територіальних громад Запорізької області у 2015-2017 роках демонструє позитивне сприйняття реформи. Якщо в 2015 році були створені шість ОТГ, то в 2016 та 2017- по 18 на рік. Та й нині, в 2018, вже створено одну об’єднану територіальну громаду.

Коментуючи проведену роботу, Костянтин Бриль наголосив, що є напрямок, який варто «підтягти».

– Це стосується такого ефективного інструменту для розвитку територій, як співробітництво громад. Запорізькі громади вже спробували чотири проекти співробітництва. Вісім громад нашого краю скористалися міжмуніципальним співробітництвом і відчули на собі позитивні наслідки співпраці. Проте нам є куди рости. Тож найближчим часом увагу буде приділено саме цьому напрямку, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону нагадав, що державне стимулювання співробітництва визначено на законодавчому рівні. Так, ст.15 Закону «Про співробітництво територіальних громад» регламентує, що державне стимулювання співробітництва здійснюється шляхом:

– надання субвенцій місцевим бюджетам суб’єктів співробітництва у пріоритетних сферах державної політики;

– передачі об’єктів державної власності у комунальну власність суб’єктів співробітництва;

– методичної, організаційної та іншої підтримки діяльності суб’єктів співробітництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: