circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область виходить на завершальний етап підготовки до зими

10.09.2018, 13:14

text
Поділитися:

Під час робочої поїздки до Приморського району голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів нараду з головами райдержадміністрацій, райрад та міськими, селищними, сільськими головами. Мова йшла, зокрема, про експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування в зимовий період.

Як доповів директор Департаменту капітального будівництва ОДА Сергій Бєлєвцов, мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області складає 5357,8 км, з них з твердим покриттям – 5191,0 км, ґрунтових -166,8 км. Вони були передані з балансу Служби автомобільних доріг у Запорізькій області на баланс Запорізької обласної державної адміністрації наприкінці минулого року.

Для утримання доріг загального користування місцевого значення в перехідний період було проведено тендерні процедури та укладено договір між Департаментом капітального будівництва облдержадміністрації та ДП «Запорізький облавтодор» на послуги із зимового утримання доріг місцевого значення в І кварталі 2018 року на суму 3 796,072 тис. грн. Основні види робіт, що виконувались філіями ДП «Запорізький облавтодор», – це розчистка доріг від снігу та посипка покриття доріг протиожеледними матеріалами. Загалом філіями ДП «Запорізький облавтодор» виконано роботи по зимовому утриманню доріг загального користування місцевого значення на суму 1468,4 тис. грн., у тому числі по районах:

Бердянському – 228 тис. грн.,
Великобілозерському – 25,1 тис. грн.,
Веселівському – 86,5 тис. грн.,
Вільнянському – 66,8 тис. грн.,
Гуляйпільському – 12,4 тис. грн.,
Запорізькому – 138,1 тис. грн.,
Кам’янсько-Дніпровському – 38 тис. грн.,
Мелітопольському – 25,8 тис. грн.,
Михайлівському – 9,1 тис. грн.,
Пологівському – 318,9 тис. грн.,
Приазовському – 5,4 тис. грн.,
Приморському – 125,9 тис. грн.,
Токмацькому – 201,1 тис. грн.,
Чернігівському – 181,4 тис. грн.,
Якимівському – 5,7 тис. грн.
Основною проблемою утримання доріг місцевого значення під час зимового періоду є те, що у філіях ДП «Запорізький облавтодор» недостатня кількість техніки і працівників для виконання необхідного обсягу робіт. Крім цього, наявна техніка застаріла та постійно виходить із ладу. Але на сьогодні альтернативи ДП «Запорізький облавтодор» по виконанню робіт з утримання доріг місцевого значення в зимовий період у Запорізькій області немає.

З метою оперативного реагування на погіршення погодних умов у зимовий період 2018-2019 років райдержадміністраціям запропоновано опрацювати питання залучення субпідрядних організацій до виконання робіт по зимовому утриманню доріг на територіях та надати відповідну інформацію.

За словами директора Департаменту капітального будівництва Сергія Бєлєвцова, для утримання доріг місцевого значення в зимовий період 2018-2019 років планується провести тендерні процедури, до яких включити роботи з аварійного ремонту покриття доріг, ліквідації порослі, заміни дорожніх знаків та інші, які можна виконувати в зимово-весняний період до початку будівельного сезону.

– Утримання автомобільних доріг загального користування в зимовий період є дуже важливим. Тож Службі автомобільних доріг та Департаменту капітального будівництва ОДА потрібно докласти всіх зусиль, аби ретельно підготуватися до попередження виникнення надзвичайних ситуацій. Адже від цього залежить безпека наших водіїв та пасажирів, а також процесів життєдіяльності всього Запорізького краю, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: