circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька область збільшуватиме фінансування природоохоронних заходів

01.12.2017, 11:35

text
Поділитися:

В ефірі одного з центральних телеканалів виступив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. У рамках інтерв’ю він присвятив увагу таким важливим питанням як розвиток промисловості регіону та впровадження нових технологій.

– Запорізька область – один із найбільш розвинених промислових регіонів України. Обсяг реалізованої промислової продукції за підсумками січня-вересня 2017 року – 134,9 млрд. грн. або 8,8% обсягу реалізації по Україні. До речі, це 3 місце серед регіонів держави. Після п’яти років скорочення обсягів виробництва нині спостерігається зростання індексу промислового виробництва, за підсумками січня-вересня 2017 року – 107,2%, – повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону також повідомив, що в 2018 році очікується збільшення індексу промислової продукції в області на рівні 2%, при цьому зростання темпів промислового виробництва в металургії на – 3%, машинобудуванні – 1,5%, енергетиці – 5%. Зростання обсягу реалізованої промислової продукції на 2018 рік, у порівнянні з 2017 роком, очікується на рівні 9%.

– Хочу наголосити, що зростання економіки залежить від якості доріг. Відповідно до Бюджетного кодексу України впроваджено «митний» експеримент з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг у разі перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів, визначених у розписі Державного бюджету за загальним фондом. Завдяки перевиконанню Запорізькою митницею загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів до спеціального фонду обласного бюджету зараховано 163,7 млн. грн., які спрямовані на реалізацію заходів з розвитку автомобільних доріг. Приведення у належний стан автомобільних доріг дозволить забезпечити не лише зростання економіки області, а й створення нових робочих місць, – наголосив Костянтин Бриль.

За даними статистики, у Запорізькій області діють 13 474 підприємства, з яких 19 великих, 578 середніх та 12877 малих. У промисловому секторі економіки області зайнято 138,4 тис. осіб (38% загальної чисельності працюючих). Середня заробітна плата становить 8,6 тис. грн., що на 23% більше, ніж середня зарплата по області.

В області працюють такі промислові гіганти як ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Дніпроспецсталь», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», ПАТ «Запорізький завод феросплавів», АТ «Мотор Січ», ПАТ «Запоріжтрансформатор», ДП «ЗМКБ «Прогрес», КП «НВК «Іскра», на яких трудиться близько 43% працівників, зайнятих у промкомплексі області.

– Дуже важливо, що наші підприємства вкладають кошти в інвестиційну та інноваційну діяльність, а також модернізацію виробництва і впровадження енергозберігаючих технологій. Окрему увагу хочу приділити питанню, що турбує запоріжців. А саме, заходам з моніторингу довкілля. Існуючий промисловий майданчик нам залишився ще з радянських часів. І чимала увага приділяється тому, щоб заводи працювали над його оновленням. Насамперед йдеться про інвестиції промгігантів у модернізацію виробництва. Вважаю, що розв’язання проблеми довкілля в Запорізькій області має лежати не тільки на обласному бюджеті. І для реального покращення ситуації нам потрібна загальнодержавна програма, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: