circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька ОДА та металургійний гігант узгодили співпрацю в екологічній сфері

21.10.2020, 13:24

text
Поділитися:

21 жовтня відбулося підписання Меморандуму між Запорізькою облдержадміністрацією та ПАТ «Запоріжсталь» щодо спільних зобов’язань у сфері охорони довкілля. Під документом, який ознаменує старт співпраці обласної влади та великого бізнесу в інтересах екологічної безпеки регіону, свої підписи поставили голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Боговін і Генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

Перш за все, хочу подякувати, що ми змогли так швидко вийти на підписання першого Меморандуму про співпрацю. Це говорить про те, що екологічна ситуація в місті турбує всіх: і жителів міста, і владу області, і найпотужніше підприємство! Це означає, що ми чуємо один одного і шляхом об’єднання зусиль готові системно взаємодіяти, щоб покращити стан довкілля в Запоріжжі та області не лише на папері, а щоб відчув кожен житель. Я нетиповий голова ОДА – мене не прислали і не направили в Запорізьку область. Я тут живу! Тут знаходиться моя сім’я та ростуть мої діти. І мені не байдуже, що повітря, яким всі ми дихаємо, має колір. Мета Меморандуму, як і нової обласної екологічної програми, — зробити Запорізький регіон екологічно безпечним і комфортним. Ці документи — прикладна дорожня карта, яка містить конкретні рішення для поліпшення стану довкілля в Запорізькій області. «Запоріжсталь» показав іншим підприємствам приклад відповідального соціально орієнтованого бізнесу, і на таку ж прозору і конструктивну позицію громадськість чекає від кожного підприємства на промисловому майданчику Запоріжжя, — зазначив очільник Запорізької області Віталій Боговін.

Програма заходів Меморандуму про співпрацю в сфері екології містить десять екологічно орієнтованих рішень для виробництва «Запоріжсталі». Деякі з них вже виконуються.

Вирішення питань, пов’язаних з екологічною ситуацією в регіоні, є важливим для всіх нас. «Запоріжсталь» тривалий час системно веде комплексну роботу щодо зниження впливу на довкілля. Меморандумом, в якому вказані конкретні екологічні заходи комбінату, ми закріпили намір продовжувати екологічну модернізацію виробництва і готовність інвестувати в поліпшення стану довкілля в Запорізькому регіоні, — підкреслив Олександр Мироненко на підписанні Меморандуму.

Комбінат «Запоріжсталь» розпочав будівництво додаткових аспіраційних систем очищення газів, що відходять від місць вивантаження агломерату з хвостових частин агломашин. Отримає продовження і проєкт з ремоторизації локомотивів підприємства. У доменному цеху «Запоріжсталь» реконструює аспірації доменної печі №2 і 4, виконає капітальний ремонт доменної печі №5 і реконструкцію аспірації домни. У планах — реконструкція печей сталеплавильного цеху, яка передбачає будівництво нового сталеплавильного агрегату, реконструкцію наявного і поступове виведення з експлуатації мартенівських печей.

Крім того, комбінат планує встановити автоматичні пости моніторингу стану атмосферного повітря на межах власних санітарних зон. Реалізація всіх цих рішень в горизонті 2020–2027 рр. дозволить скоротити викиди пилу та окису азоту на 20%.

Насамкінець Віталій Боговін наголосив, що підписанням Меморандуму робота у напрямку поліпшення екологічної ситуації в Запорізькій області припинятись не буде.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: