circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізька ОДА закликала владу Приазов’я покращити ситуацію з водою та каналізацією

05.07.2018, 11:36

text
Поділитися:

У літню пору актуальність проблеми відсутності централізованого водовідведення та водопостачання в рекреаційних зонах узбережжя Азовського моря зростає. Ключовим аспектом є відсутність очисних споруд господарсько-побутових стічних вод в оздоровчих закладах або їхній незадовільний стан, що створює передумови настання небажаних наслідків як для здоров’я відпочиваючих, так і для навколишнього природного середовища.

Оздоровчі заклади, які розташовані в межах міст Бердянськ та Приморськ забезпечені централізованим водопостачанням та водовідведенням. На інших ділянках узбережжя Азовського моря в межах Запорізької області в оздоровчих закладах стічні води накопичуються в вигребах з наступним вивозом автотранспортом на полігони рідких побутових відходів, а водопостачання здійснюється шляхом завезення води автотранспортом.

Зокрема, така ситуація склалася у Приазовському районі. Усього в межах Приазовського району функціонує 26 оздоровчих закладів, розташованих в межах чотирьох населених пунктів (с. Строганівка, с. Степанівка-Перша, с. Приморський Посад та с. Новокостянтинівка), де лише два оздоровчих заклади (пансіонат «Металург» та ДОЦ «Азовський маяк») обладнані очисними спорудами біологічного очищення.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації звертається до Приазовської райдержадміністрації з проханням приділити пильну увагу необхідності вирішення питання будівництва локальних очисних споруд в оздоровчих закладах району.

Така сама ситуація склалася і в найбільшій оздоровчій зоні області – селищі Кирилівка, Якимівського району. У Департаменті наголошують, практична відсутність систем централізованого водопостачання та водовідведення є основним чинником, що негативно впливає на навколишнє природне середовище, нівелює інвестиційну привабливість регіону, стримує його соціально-культурний розвиток.

Враховуючи високу соціальну значимість вирішення цього питання ще у 2016 році було розроблено техніко-економічне обґрунтування об’єкта «Будівництво зовнішніх мереж та споруд водопостачання та водовідведення селища Кирилівка». Згідно висновків техніко-економічного обґрунтування існує низка проблемних питань, які потребують негайного вирішення, а саме: одержання дозволу на водозабір зі зрошувального каналу Р-8, змінивши його статус, як джерела водопостачання; закінчення процедури виділення земельних ділянок під будівництво очисних споруд каналізації та споруд водопідготовки. На реалізацію прийнятих рішень, згідно кошторису, обсяг капіталовкладень становить понад 1 млрд. грн.

– Наразі підготовлено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення техніко-економічного обґрунтування «Будівництво зовнішніх мереж та споруд водопостачання та водовідведення селища Кирилівка», який погоджено Мінрегіоном. Після схвалення техніко-економічного обґрунтування Кабміном буде здійснюватись наступний етап, а саме – розробка проектно-кошторисної документації за проектом. З метою залучення міжнародних інвестицій для реалізації масштабних інфраструктурних проектів, запропоновано включити захід «Будівництво зовнішніх мереж і споруд водопостачання та водовідведення селища Кирилівка» до пілотних проектів державно-приватного партнерства, – зазначив директор Департаменту екології та природних ресурсів Віталій Гордієнко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: