circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

«Запорізька правда» через суд домагається самостійності

04.01.2019, 17:27

text
Поділитися:

Газета зі сторічною історією “Запорізька правда” прагне розвиватись самостійно. Згідно із законом про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ обласна рада має вийти з її засновників. Але депутати не виконали вимог законодавства. Тому допомогти газеті взялася громада області. Її представниця вирішила боротися за газету в Запорізькому окружному адміністративному суді.

Реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ розпочалося в 2016 році. Висловив бажання розвиватись самостійно і колектив “Запорізької правди”. Але має бути згода депутатів обласної ради. В.о. головного редактора газети “Запорізька правда” Наталія Зворигіна говорить, наразі депутати облради саботують виконання закону України. Дехто вважає, що це не обов’язковий закон, і його не обов’язково виконувати.

Письменниця та правозахисниця Людмила Віслоух подала судовий позов про зобов’язання роздержавити “Запорізьку правду”. Каже: газета стала їй рідною. На шпальтах друкує свої твори. Людмила Віслоух зазначає, особисто подала позов, бо порушені її права, і законні інтереси, а також свободи, згідно міжнародного права, третьої статті Конституції.

Відповідач у справі – обласна рада – на засідання не з’явився. Але письмово попросив перенести розгляд справи на інший час. Суд прохання не підтримав. Засідання відбулось за участі третьої особи. Нею у розгляді справи є облдержадміністрація, представниця якої заявила таке: Представниця ЗОДА Ксенія Завгородня стверджує, зазначене питання знаходиться поза межами компетенції ЗОДА, тому вона лише направила лист до облради, висловивши занепокоєння вказаною ситуацією. Проте важелів впливу, аби депутати ухвалили відповідне рішення, у ЗОДА немає. Реформування КП — прерогатива органів місцевого самоврядування і депутатів, тому суд не вправі здійснювати повноваження такого суб’єкта та зобов’язати його прийняти конкретне рішення, про що просить позивачка.

Аби пришвидшити розгляд справи, в чому зацікавлена позивачка, засідання тривало за спрощеною процедурою. Але не менше трьох годин. І ось судовий вердикт. Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Роман Сацький оголосив: суд вирішив у задоволенні позовної заяви Людмили Віслоух до облради відмовити в повному обсязі.

Позивачка тепер хоче подавати апеляцію. Згідно із законом на це в неї є 30 днів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: