circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі аграрії намолотили перший мільйон тонн зерна

09.07.2018, 14:00

text
Поділитися:

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, станом на 9 липня аграрії регіону намолотили перший мільйон тонн зерна нового врожаю при урожайності 22,6 ц/га.

За словами голови облдержадміністрації Костянтина Бриля, це відбулось попри складні погодні умови, які супроводжували аграріїв з початку посіву озимих та відсутність продуктивних опадів у період вегетації.

– Впродовж квітня-червня на усій території Запорізької області спостерігався дефіцит опадів, що спричинило найбільш жорстку ґрунтову посуху за останні шість років. Та наші аграрії не звикли складати руки. Минулого тижня в регіоні були підбиті підсумки першої п’ятиденки на приз заслуженого механізатора України, героя праці Івана Мартиненка. Перехідний приз був вручений колективу комбайнового екіпажу сільському підприємству «Діло «СК-Агро» Гуляйпільського району. Нині я хочу подякувати всім сільгоспвиробникам, які працюють у непростих умовах на благо Запорізького краю, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, найвагоміший внесок у збір врожаю 2018 року зробили аграрії Приазовського району намолотивши 84,1 тисячі тонн зерна, Мелітопольського – 80,5 та Пологівського району – 59,3 тисячі тонн. Найвищу врожайність ранніх зернових отримали сільськогосподарські підприємства Великобілозерського району – 37,4 ц/га, Мелітопольського – 31,8 та Запорізького району – 29,6 ц/га.

У розрізі культур в області вже зібрано:

озимої пшениці – 823,1 тис. тонн з 338,6 тис. га при врожайності 24,3 ц/га;
озимого ячменю – 101,5 тис. тонн з 37,6 тис. га при врожайності 27 ц/га;
гороху – 63,7 тис. тонн з 56,6 тис. га при врожайності 63,7 ц/га.
Крім того, продовжується збирання озимого ріпаку, який обмолочено на площі 22,1 тис. га при врожайності 17,9 ц/га та намолочено 39,7 тис. тонн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: