circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі альпіністи підкорили Монблан

27.06.2019, 21:26

text
Поділитися:

Найвища гора Західної Європи – Монблан – підкорена українськими альпіністами. Серед них були і запоріжці. Розташована вона у французьких Альпах та має висоту майже п’ять тисяч метрів. Щорічно на Монблан підіймається близько 20 тис. альпіністів, сьогодні це одне з найпопулярніших місць Європи.

Гора смерті – а саме так називають Монблан за кількістю загиблих альпіністів – продовжує приваблювати шукачів пригод. Науковий співробітник Національного заповідника “Хортиця” Анатолій Волков вже мав досвід сходжень на Ельбрус та на деякі інші гори , але до цієї експедиції готувався цілий рік. Сходження почалося у гірському селище Шамоні. Все, що зустрічалося на шляху мандрівників, Анатолій Волков фіксував за допомогою фотокамери. Зараз по цих його світлинах можна відчути враження від Монблана. Анатолій каже, отримав неоцінений досвід – це і перевірка себе на витривалість, перевірка фізичних здатностей, це й інша культура – французька, цей дивовижні краєвиди, тому як фотограф він отримав масу задоволення.

Вразили не тільки краєвиди, а й розвинена інфраструктура у гірський місцевості. Та мотузки й альпіністське спорядження виявилися не зайвими. На висоті кисневі маски не знадобилися, але потрібна була акліматизація – сходження на нижчі гори, аби мозок наситився киснем.

Через два приюти – Тетрус та Огютен, льодовики та скелі альпіністи опинилися на Монблані. На знак перемоги вони розгорнули на найвищій вершині Європи український прапор. А в подальших планах Анатолія Волкова і його друзів – підкорити Казбек на Кавказі та Кіліманджаро в Африці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: