circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі археологи реставруватимуть дерев’яне місто часів Київської Русі

27.09.2018, 15:52

text
Поділитися:

Зберегти минуле. Запорізькі археологи візьмуться за реставрацію фрагментів вулиці середньовічного Києва, які знайшли під час розкопок на Поштовій площі у столиці. Консервацію унікальних об’єктів науковці Національного заповідника Хортиця проводитимуть за особливою технологією, що розробили самі. Нова методика дозволяє значно пришвидшити процес реставрації.

Трохи присипані пилом та землею уламки деревини – унікальні історичні експонати. А точніше фрагменти дерев’яного міста, яке археологи знайшли під час розкопок на Поштовій площі у столиці. У запорізький музей судноплавства артефакти доставили громадські активісти. Сподіваються, що науковці Національного заповідника Хортиця візьмуться за реставрацію фрагментів. Інакше унікальне дерев’яне місто може зникнути назавжди.

Дерев’яне місто знайшли у 2014-му, коли на Поштовій площі хотіли збудувати торговельний центр. Зараз роботи з будівництва зупинено. А 3 роки тому запорізькі науковці отримали на консервацію перший дерев’яний фрагмент. І процес пройшов вдало. Археологи кажуть, мають чималий досвід у реставрації дерев’яних артефактів. Близько 20 років у ангарі науковці рятують від зникнення старовинні човни. Байдак часів 19 століття знайшли та витягли із води на кордоні Київської та Чернігівської областей.

Зараз окрім традиційного методу консервації, шляхом занурення експонатів у спеціальний розчин, науковці використовують ще один — так званий вакуумний.

На нові зразки із Поштової площі, які більші за об’ємом, знадобиться 4-5 місяців. Самі науковці називають цей метод запорізьке “ноу-хау”. Він дозволяє у кілька разів швидше та якісніше реставрувати експонати. Столичні активісти, які привезли у запорізький музей фрагменти дерев’яного міста, сподіваються, що наші археологи візьмуться за реставрацію. І спільними зусиллями вдасться зберегти унікальний об’єкт минулого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: