circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі археологи виявили нові пам’ятки часів скіфів та сарматів

26.02.2019, 13:02

text
Поділитися:

У 2018 році на території Запоріжжя проводилася інвентаризація об’єктів археологічної спадщини. Робота була організована департаментом культури і туризму Запорізької міської ради в рамках «Програми охорони пам’яток історії та культури у м. Запоріжжя на 2018-2022 роки».

За результатами проведеної роботи виявлено та взято на облік 21 об’єкт археологічної спадщини, що належать IV тис. до н. е. – перш. пол. ІІ тис. н. е. Науковці вважають, що виявлені пам’ятки мають велике значення для дослідження походження, складу, матеріальної культури індоєвропейської спільноти та утворення перших потестарних об’єднань в степовій зоні. Пам’ятки археології міста є також безцінним матеріалом для порівняльного аналізу культур мегалітичних споруд в інших країнах Європи та для уточнення матеріальної культури, побуту скіфо-сарматського часу, раннього середньовіччя.

Виявлені об’єкти археології зосереджені в Заводському та Шевченківському районах міста. Для збереження пам’яток здійснюється періодичний моніторинг їх стану. Також відповідну інформацію надано органам земельного кадастру та управлінню з питань земельних відносин міської ради. Загалом на обліку в місті перебуває 23 кургани.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: