circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі археологи дослідили Олександрівську фортецю

28.02.2020, 19:25

text
Поділитися:

У рамках програми охорони пам’яток історї та культури у Запоріжжі було досліджено вали Олександрівської фортеці. Результати представили громадськості у міському Туристичному інформаційному центрі.

На місці сьогоденного спортмайданчика гімназії №2 починалось у 1770 році місто Запоріжжя. Наразі у котловані коло спортмайданчика – фундаменти та початок довгобуду, але на схилах можна побачити стару цегляну кладку. Її вважають залишками мурів Олександрівської фортеці. Зносити їх почали ще у 19-му столітті. Зараз територія повністю забудована.

Запоріжцям презентували науковий звіт археологічної експедиції. Коли почали досліджувати територію, достеменно не знали, що саме там знаходиться. Тепер впевнені: центр фортеці був на перехресті сучасних вулиць Шкільної та Запорізької. Науковий співробітник Національного заповідника “Хортиця” Олег Тубольцев зазначає, фортеця була досить компактною – 388 метрів завширшки та 405 метрів завдовжки. Роботи із її дослідження буде продовжено.

Фактично засоби комплексного джерелознавства почали використовуватися у Запоріжжі тільки зараз. Раніше місце, з якого починалося Запоріжжя, вважали втраченим. Як писав видатний дослідник Яков Новицький, Олександрівська фортеця виникла на попелищах козацьких зимівників. Головний фахівець з історико-культурної спадщини департаменту культури ЗМР Павло Кравчук переконаний, козацькі традиції відіграли велику роль під час заснування Олександрівська.

А коло 11-ї школи, вважають дослідники, знаходилася інша частина укріплень Олександрівської фортеці. Але їх ще тільки належить дослідити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: