circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі археологи знайшли два стародавні поселення

26.07.2021, 17:22

text
Поділитися:

У третьому тисячолітті до нашої ери на цьому хортицькому схилі жили поселенці так званої ямкової культури. Цей народ часто оселявся біля водойм та виживав завдяки рибальству і мисливству, кажуть археологи. На це вказують наконечники стріл, кістки худоби та посуд. Втім, під час розкопок науковці виявили на цьому самому місці ще одне поселення.

Це поселення багатопружкової культури або як ще кажуть — Бабинської. Новий народ виявили завдяки похованню – це масивне каміння, що утворює коло, а всередині нього знайшли горщик.

Науковці зазначають: бабинська культура відрізнялась не лише характерними захороненнями, але й посудом завдяки чому поселенці і отримали свою назву. Невеликі глиняні горщики робили жінки, усі орнаменти створювали відбитками нігтів та пальців. Ці знахідки є унікальними та надзвичайно рідкісними.

Археологи зазначають: роботи на цій території тривають вже понад 20 років, за цей час було зроблено понад 12 тисяч знахідок. Згодом усі їх віддадуть до Музею історії запорозького козацтва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: