circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі артисти станцювали повість “Тіні забутих предків”

20.11.2018, 19:43

text
Поділитися:

“Тіні забутих предків” – екранізація знакової повісті українського класика Михайла Коцюбинського свого часу принесла світове визнання режисерові Сергію Параджанову. Кінострічка отримала майже 70 нагород на різноманітних кінофестивалях. Виконавцю головної ролі Івану Миколайчуку вона відкрила шлях у велике кіно. Поетичну притчу про гуцульських Ромео і Джульєтту не раз втілювали на театральних підмостках. Кожен постановник привносив в неї щось своє. Переосмислити літературний шедевр взялись і у Запорізькому муніципальному Театрі танцю. Виставу вперше показали за межами нашого міста.

В центрі уваги – кохання по-гуцульски. В головних ролях – запоріжці. На чернівецькій сцені наші артисти виступають вперше. Театр танцю приїхав на гастролі в рамках соціально-мистецького проекту. Зазначають, таку виставу обрали не випадково. Адже саме у Чернівецькій області народився, а потім працював у театрі Іван Миколайчук, який зіграв головну роль у «Тінях забутих предків» Параджанова. До того ж, зізнаються  артисти, хотіли показати як у Запоріжжі сприймають та розуміють традиції і побут Карпатської України.

Роль тендітної та мрійливої  Марічки зіграла Христина Безверха.  Не приховує, образ дався не просто. Вистава без слів – сама хореографія, за допомогою якої треба передати бурою почуттів.

У постановці Театру танцю герой Іван постійно  шукає Марічку. І навіть коли знаходить її  у світі духів в образі мавки, не полишає надії поєднатися з нею. Для виконавця головної ролі Антона Сафронова це своєрідний дебют. Каже, раніше таку драму не грав.

У театрі танцю зазначають – твір Коцюбинського підіймає багато проблемних питань. Це і гармонія між людиною та природою, стосунки між батьками та дітьми, вплив мистецтва на людину, життя та смерть, добро і зло. І звісно ж, вічна тема – кохання до нестями. Постановники впевнені, такій любові ніщо не може стати на заваді. Тому драматичний фінал переосмислили.

Втілити на сцені оригінальне бачення класичного твору театру танцю допомогли артисти козацького ансамблю “Запорожці”. Чернівецька публіка виставу сприйняла емоційно. Актори зірвали овації. В театрі танцю кажуть, в Чернівцях виступали вперше, але, впевнені, не в останнє. Вже є творчі плани на майбутнє.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: