+3°

+3°

Запорізькі баскетболістки отримали перемоги у змаганнях

05.02.2018, 17:23

Запорізька “Козачка” здобула чергові дві перемоги на Чемпіонаті України з баскетболу. Суперником нашого клубу був Дніпро “СДЮШОР 5 ДВУФК”. Зі старту поєдинку підопічні Олени Жержерунової не прогадали з тим, як діяти проти опонента у захисті. Вдало обрана схема допомогла нашій команді домінувати протягом більшої половини першої чверті.
Свої карти Дніпрянки розкрили ще на розминці. Було видно, що єдина сильна сторона наших сусідів — дальні кидки. Під наставництвом досвідчених тренерів Запоріжанки вдались до пресингу по всьому майданчику. Особлива увага приділялась блокуванню триочкової дуги. Як результат — одного разу господарки не дали противницям завершити атаку протягом 24 секунд. Частим явищем був відбір м’яча та наступна результативна швидкісна атака. Втім під завісу чверті в наших дівчат погіршилась точність кидків. Підбирання ж гостей допомогли їм скоротити відставання. У підсумку 17:14.

Потім пішла суто психологія. Гра Дніпрянок виглядала дещо нервовою. Зовсім юні спортсменки не стримували гарячих емоцій. Частково це передалось і баскетболісткам Запорізького клубу, почався сумбур та багато неточних пасів. Наприклад, у зоні фарби дві вільні, неприкриті партнерки, а м’яч передається назад, гравцю, якого пресингує опонент. Як наслідок — втрата м’яча та подарований шанс гостям на стрімкий прорив.

Після великої перерви емоції трохи вщухли. Атаки Козачки стали більш скомбінованими. Часто застосовувалось класичне розхитування вражої оборони. Таким чином гра господарок перестала бути епізодичною. Стабільність та скоординованість призвели до того, що за 5 хвилин наша перевага сягнула 30 пунктів.

Окрім того, що господарки переважали за фізикою та віком, на нашу користь грали ще й проблеми суперника в обороні. Все тому, що Дніпрянки були вимушені грати не зовсім за відпрацьованою схемою, де на задній лінії прохід до фарби мали захищати 3 баскетболістки.
Інна Калюжина — головний тренер команди “ДНІПРО СДЮШОР 5 ДВУФК”, каже, у них вибув ключовий гравець. Захворіла дівчинка, на якій зав’язана вся схема гри.
Формальна остання чверть стала свого роду зірковим часом для Яни Стрілько. Досвідчена спортсменка час від часу підчищала недоліки молоді. В цілому за матч закинула 22 очки. У підсумку наша команда перемогла 84:47. Наступного дня Запоріжанки обіграли Дніпро 82:43. Тож на цю мить підопічні Олени та Андрія Жержерунових продовжують лідирувати у групі Б національної першості.