circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі депутати окреслили основні проблеми міста

27.02.2020, 21:19

text
Поділитися:

Звернення до Президента та Кабміну, створення нової міжфракційної групи, виділення коштів на інфраструктуру та ситуація з харчуванням дітей. Такою була вчорашня сесія.

48-ма сесія міської ради розпочалася з розгляду важливих проблем міста. Ухвалені звернення до Кабміну, Парламенту та Президента стосувалися збільшення фінансування на ремонти доріг. Оскільки із держсубвенції, які виділяють на область, Запоріжжя взагалі не отримує грошей на оновлення міських магістралей.

Михайло Прасол, депутат міської ради, каже, що Запорізька область отримала мінімум коштів на капітальний та поточний ремонт доріг у місті Запоріжжі та області. Нашому регіону виділили 59 мільйонів гривень, а Дніпропетровську – 6 мільярдів. Це в 100 разів більше, ніж Запорізькій області.

І така ситуація зараз не лише з дорогам. Держава не в повному обсязі надає гроші на освіту, медицину та закупку ліків.

Міський голова Володимир Буряк відзначив, міська влада робить все для виконання захищених статей, тож жодну програму не було зменшено, і задля їх виконання місто готово залучати кредити. Наприклад, на фінансування другого рівня медицини знадобиться від 300 до 500 млн гривень.

Чому склалась така ситуація депутати й самі мали змогу спитати у колег з Верховної ради. На сесії був присутній народний депутат Павло Мельник. Він зазначив, що виступив з трибуни парламенту щодо недофінансування Запорізької області з основних програм, і подав запит стосовно недофінансування програм для хворих з цукровим діабетом.

Аби спільними зусиллями вирішувати подібні та інші питання, депутати створили у Запоріжжі міжфракційну групу “Єднання”. Її створення ініціював міський голова Володимир Буряк. Група буде відстоювати інтереси громади та працювати на благо міста. Очолив “Єднання” Геннадій Наумов. Протягом дня до об’єднання долучились ще з десяток депутатів.

Геннадій Наумов, депутат міської ради, закликав усіх депутатів долучитися до групи “Єднання”, адже мета у всіх одна — зробити із Запоріжжя гарне місто з розвинутою економікою, в якому можна знайти та реалізувати себе; місто, з якого не захочеться виїжджати.

Олег Корольов, депутат міської ради, переконаний, що ствоюється команда, яка відстоюватиме інтереси місцевого бізнесу, пенсіонерів, великого бізнесу.

Також на сесії депутати обговорили ряд бюджетних питань. Зокрема, справа стосується перерозподілу коштів на розвиток інфраструктури та комплексного благоустрою. Це оновлення парку імені Сергія Синенка, який тепер на балансі міста, та реконструкція мостових переходів і доріг.

Володимир Волобуєв, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, каже, що основними завданнями є ремонт мостового переходу через річку Мокра Московка у Комунарському районі, капітальний ремонт вулиць Верхньої, Південне Шосе; капремонт пішохідних доріжок поблизу залізничного вокзалу.

Крім, цього міський голова Володимир Буряк підняв питання дитячого харчування, яке вже кілька тижнів запоріжці активного обговорюють у соцмережах. Міський голова зауважив, що слід знизити ціни по тендерам, які проведені, та посилити контроль якості продуктів. З постачальниками, які поставлятимуть неякісні продукти або за завищеними цінами, договори повинні розриватися. Також протягом тижня буде групи чи комісії, які перевірятимуть якість продуктів. До створення таких груп можуть долучатися як батьки, так і мешканці міста й депутати.

Станіслав Романчук, директор міського департаменту освіти і науки, каже, якщо буде виявлено порушення під час проведення торгів, будуть вжиті відповідні заходи. Днями розпочнеться робота над створенням громадського контролю з боку батьків та депутатів.

Окрім цього, було підтримано рішення й про збільшення фінансування на закупку чотирьох тролейбусів з Європи. Загальна сума, яких склала майже 10 мільйонів гривен. Також передбачили кошти й на оновлення ліфтів у багатоповерхівках.

Сергій Польовий, директор міського департаменту житлово-комунального господарства, зазначив, слід передбачити 25 млн гривень, що дозволить привести до ладу близько 100 ліфтів.

Крім цього на сесії було підтримано рішення про передачу на баланс міста дитячої юнацької школи футбольного клубу “Металург”. Також виділили кошти на закупівлю квартир для дітей сиріт, і проведення реконструкції терапевтичного відділення у військовому шпиталі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: