circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі держпідприємства заборгували працівникам понад 200 млн гривень

20.09.2018, 13:44

text
Поділитися:

Про стан виплати заробітної плати, виконання графіків погашення заборгованості з неї працівникам підприємств області йшла мова під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) та інших соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

– Питання виплати заборгованості із заробітної плати для області залишається одним із основних. На сьогодні заборгованість складає 235,3 млн. грн. Незважаючи на те, що загальна сума заборгованості із заробітної плати по області в серпні зменшилась на 22,5 млн. грн., та порівняно з початком цього року борги зросли на 108,9 млн. грн. або на 86,2%, – повідомив Едуард Гугнін.

Борги економічно активних підприємств за серпень 2018 року зменшились на 39,4 млн. грн. (на 17,1 %), а проти початку 2018 року зросли на 80,4 млн. грн. (на 72,2 %) та за станом на 01.09.2018 складають 191,7 млн. грн.

Заборгованість на підприємствах, що знаходяться у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом, з початку року зросла на 27,3 млн. грн., майже втричі і становить 42,1 млн. грн.

На збільшення суми заборгованості із заробітної плати на підприємствах-банкрутах вплинуло переведення у вересні 2018 року КТ «Кастор 17» з категорії економічно активних підприємств до банкрутів. Серед цієї статистичної групи суб’єктів господарювання 46,6% (19,6 млн. грн.) боргів припадає на п’ять підприємств державного сектору економіки. Серед них: ЗДП «Кремнійполімер» (11,9 млн. грн.), ЗДП «Радіоприлад» (6,6 млн. грн.), ДП «Аеропорт Бердянськ» (0,5 млн. грн) тощо.

– Окрема ситуація – це ПАТ «Запоріжжяобленерго», де потроху вже почали виплачувати заборгованість, проте на підприємстві ще залишається борг 175 млн. грн., – зазначив Едуард Гугнін.

Загалом по області на підприємствах державного сектору економіки зосереджено 202,2 млн. грн. або 85,9 % від загальної суми заборгованості.

На підприємства приватної форми власності припадає 31,8 млн. грн. або 13,5%, комунальної власності – 1,3 млн. грн. або 0,6 % від загальної суми боргів. При цьому заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери відсутня.

За підсумками обговорення керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації доручено продовжити роботу з центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться підприємства державного сектору економіки, що мають борги із заробітної плати, щодо забезпечення стабілізації господарської діяльності цих підприємств та погашення заборгованості перед їх працівниками. Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення належить тримати на особистому контролі стан виплати заробітної плати на підприємствах комунальної власності та в організаціях і установах бюджетної сфери.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: