circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі дитсадки відкривають інклюзивні групи

01.03.2019, 10:27

text
Поділитися:

На підтримку інклюзії не лише у школах, а й у дитсадках, а також у закладах професійної освіти вперше будуть спрямовані кошти. Відповідну постанову прийнято Кабінетом Міністрів України.

У бюджеті країни на 2019 рік передбачено 504,5 млн. грн. на розвиток інклюзивної освіти, з них 353,3 млн. грн. спрямовані на підтримку дітей з особливими освітніми потребами в школах, 37,2 млн. грн. використають для забезпечення інклюзії в дитсадках, а 24,8 млн. грн. – для підтримки спеціальних груп у закладах професійної освіти.

Як повідомили у Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, на сьогодні в області функціонує 48 дитячих садочків (у 2017 році їх було лише 27), де виховується 141 дитина з особливими потребами у складі 61 групи.

Наразі в області є чотири заклади професійно-технічної освіти, де створені спеціальні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Це Мелітопольське вище професійне училище, Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти, багатопрофільний центр професійно-технічної освіти у Токмацькому районі та Осипенківський професійний аграрний ліцей у Бердянському районі. Загалом у цих закладах навчається 116 дітей з особливими освітніми потребами в 12 групах.

За повідомленням Міністерства освіти і науки, цього року буде закуплено ще 200 методик для комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Торік було закуплено 500 методик для тих інклюзивно-ресурсних центрів, що вже відкриті. Зараз методики будуть направлені в ІРЦ, що відкриватимуться у 2019 році. Ще 1 млн. грн. піде на розвиток та підтримку електронної системи, з якою працюватимуть батьки дитини з особливими потребами, фахівці ІРЦ та школа. Саме через цю систему здійснюватиметься реєстрація батьків на прийом до фахівців ІРЦ, зберігатиметься висновок щодо освітніх потреб дитини, а також фіксуватимуться корекційні послуги, що надавалися дитині у закладі освіти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: