circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі енергетики вимагають виплати боргів із зарплатні

22.12.2017, 13:40

text
Поділитися:

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін та директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Андрій Антонов зустрілися з трудовим колективом ПАТ «Запоріжжяобленерго», який вийшов на акцію протесту під стіни облдержадміністрації, щоб привернути увагу влади та громадськості до ситуації, що склалася на підприємстві у зв’язку з відсутністю коштів.

Як розповіли працівники підприємства, вони вже місяці не отримують належну заробітну плату. Люди не мають грошей, аби навіть дістатись до робочого місця, залишаються без коштів напередодні новорічних свят. Є приклади, коли на підприємстві працюють династії сімей, тому без коштів для існування залишаються цілі родини. Люди виходять на пікети, бо вирішення цього питання, на їх думку, залишається лише на рівні зустрічей та обговорень.

Олександр Бабанін запевнив, що обласна влада знає про складну ситуацію, що склалася на підприємстві, та не залишається осторонь. Водночас, ситуацію неможливо вирішити на місцевому рівні, тому інтереси ПАТ «Запоріжжяобленерго» обласна влада відстоює у вищих інстанціях. Реальне вирішення ситуації залежить від Національної комісії, що здійснює державне урегулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕ КП), яка повинна змінити підхід до так званого «нульового алгоритму».

– Ситуацію ми відслідковуємо та намагаємось лобіювати інтереси підприємства в усіх інстанціях. Ситуація склалася дійсно катастрофічна. Працівники не отримали вже близько 150 мільйонів заробітної плати, борги підприємства по податках складають 200 мільйонів, ще 85 мільйонів боргів -за матеріальні ресурси. Загальна сума боргів сягає близько 0,5 млрд. грн. До того ж, не отримуючи гроші, люди починають звільнятися, виникає нестача кваліфікованих кадрів. Розпочалася зима, а ситуація, що склалася на ПАТ «Запоріжжяобленерго», підриває безпеку та життєдіяльність усього регіону, тому ця проблема вимагає термінового розв’язання, – зазначив Андрій Антонов.

Як запевнив Олександр Бабанін, питання знаходиться на стадії вирішення – у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який змусить НКРЕКП установити для ПАТ «Запоріжжяобленерго» алгоритм перерахування грошових коштів, що гарантовано передбачатиме щомісячне відрахування на рахунки ПАТ «Запоріжжяобленерго» суми, яка дорівнює місячному фонду заробітної плати по компанії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: