circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі енергетики знову вийшли на мітинг

30.05.2018, 21:44

text
Поділитися:

Майже мільярд гривень боргу перед енергоринком та 1600 звільнених працівників. Усе це є наслідком дії нульового алгоритму розрахунку. Вже понад рік усі зібрані кошти за спожиту електроенергію “Запоріжжяобленерго” автоматично спрямовує до Києва на погашення боргів перед енергоринком. Через це працівники вже кілька місяців не отримують зарплату. Аби хоч якось вплинути на ситуацію, запорізькі енергетики прийшли з пікетом під стіни одного із найбільших боржників за спожиту електроенергію.

Із плакатами та гучномовцями працівники “Запоріжжяобленерго” вже втретє збираються під стінами титано-магнієвого комбінату. Щоразу — одна і та ж вимога: ліквідувати заборгованість за спожиту енергію. Вже майже 10 років підприємство своєчасно не розраховується за послуги. За цей час заборгованість перевищила 600 мільйонів гривень. І з кожним місяцем борг зростає.

Наразі з енергетичного підприємства звільнилось більше півтори тисячі спеціалістів. У “Запоріжжяобленерго” немає коштів на придбання обладнання, спецматеріалів. Люди вже півроку сидять без зарплати.

Щомісяця завод повинен сплачувати майже 60 мільйонів гривен за споживання електроенергії. Втім, станом на сьогодні отримано лише 36 мільйонів за квітень. Припинити постачання енергії “Запоріжжяобленерго” не може. Оскільки титано-магнієвий комбінат має екологічну броню. Це мінімальний обсяг електроенергії, при якому підприємство може працювати і далі. Повне відключення може привезти до надзвичайної ситуації. Для пошуку компромісу енергетики відправились на перемовини із представниками комбінату. Зустріч проходила без журналістів. Її результати активісти оголосили за дві години.

Остання пропозиція підприємства – реструктурізація боргу. Керівництво та профспілка “Запоріжжяобленерго” будуть вивчати цей пакет пропозицій і надалі вести перемовини із комбінатом. Згодом сподіваються дійти спільного компромісного рішення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: