circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі фермери зібрали рекордний врожай

07.08.2019, 09:15

text
Поділитися:

Під час збирання ранніх зернових та зернобобових культур на території області спостерігалася нестійка, з різним температурним режимом, погода, часом йшли різної інтенсивності дощі, спостерігались грози та шквали.

Незважаючи на природні катаклізми, аграрії області зібрали рекордний за роки незалежності України врожай ранніх зернових та зернобобових культур.

Як повідомили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, за станом на 06 серпня в області завершено обмолот ранніх зернових і зернобобових культур, валовий збір яких склав 2951 тис. тонн зерна нового врожаю. Середня врожайність становить 32 центнера з одного гектара, в тому числі озимої пшениці – 34,2 ц/га, озимого ячменю – 38,2 ц/га, озимого жита – 18,2 ц/га, ярого ячменю – 21,9 ц/га, гороху – 23,6 ц/га, вівса – 17,5 ц/га, ярої пшениці – 21,6 центнера з одного гектара.

Середня врожайність ранніх зернових та зернобобових культур на 10,6 центнера вище, ніж у минулому році.

У цьогорічних жнивах найвагоміший внесок у збір врожаю 2019 року зробили хлібороби Приазовського району, які намолотили 189,6 тисячу тонн зерна, Бердянського – 179,1 тисячу тонн та Мелітопольського району – 164,1тисячу тонн.

Найвища врожайність ранніх зернових та зернобобових культур отримана в Мелітопольському – 40,5 ц/га, Великобілозерському – 39,5 ц/га та Приморському районах – 38,8 ц/га.

На сьогодні на посівах проса зерно досягло повної стиглості. Стан посівів задовільний. У кукурудзи зерно досягло молочної стиглості. На більшості спостережних ділянок з посівами соняшника на 3-4 тижні раніше середніх багаторічних строків відмічено достигання насіння.

Тож польові роботи тривають.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: