circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі громади отримають земельні наділи у комунальну власність

28.02.2018, 12:39

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль висловив подяку фахівцям ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області, які активно приєдналися до започаткованої Президентом України Петром Порошенком реформи децентралізації влади. Зокрема, в питанні передачі земель громадам. Так, учора на засіданні Кабінету Міністрів України було підписано акти приймання-передачі земельних ділянок у власність трьом ОТГ Запорізького регіону.

– За ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з 1 лютого Кабінет Міністрів України розпочав процес передачі земель поза межами населених пунктів у власність об’єднаним територіальним громадам. Завдяки цій ініціативі відтепер не чиновники, а самі громади прийматимуть рішення, як їм використовувати землю, розвивати сільгоспвиробництво та залучати інвестиції. Це дуже важливий крок для розвитку ОТГ, адже громади зможуть суттєво збільшити надходження до власних бюджетів, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За даними Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, з 1 лютого цього року в Запорізькому регіоні, як і по всій Україні, розпочато передачу державних сільськогосподарських земель у власність об’єднаних територіальних громад.

Загалом у комунальну власність 35 ОТГ області планується передати близько 95 тис. га державних сільгоспземель. Основні етапи та послідовність дій закріплені в меморандумах про співпрацю між ГУ Держгеокадастру та об’єднаними територіальними громадами регіону. Згідно із затвердженим Планом-графіком передачі земельних ділянок ОТГ у Запорізькій області в лютому було заплановано здійснити передачу державних сільгоспземель у власність першим трьом громадам у двох районах області.

Завдяки активній співпраці обласної влади та Головного управління Держгеокадастру було вжито всіх належних заходів для виконання поставлених завдань: 100% земельних ділянок на території ОТГ були сформовані, а відомості про них внесені до Державного земельного кадастру.

ГУ Держгеокадастру прийнято накази «Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність» трьом об’єднаним територіальним громадам області, а саме:

– Приазовській селищній ОТГ (705,15 га);

– Гірсівській сільській ОТГ Приазовського району (798,48 га);

– Смирновській сільській ОТГ Більмацького району (1568,74 га).

Загальна площа земельних ділянок державної власності, що передаються у комунальну власність ОТГ, складає 3 072,38 га.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: