circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі громади шукатимуть нові джерела поповнення бюджетів

01.02.2018, 10:02

text
Поділитися:

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджено заходи щодо організації та виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів області в 2018 році.

Головам райдержадміністрацій, сільських, селищних, міських рад, об’єднаних територіальних громад доручено забезпечити формування розписів місцевих бюджетів на 2018 рік, збалансованих помісячно за доходами і видатками бюджетів. Прозорість використання коштів має забезпечуватися шляхом оприлюднення на офіційних сайтах головних розпорядників паспортів бюджетних програм за кожною бюджетною програмою. Передбачено заходи щодо наповнення дохідної частини бюджету та пошуку додаткових джерел надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджету. Зокрема, на місцях мають активізувати роботу з легалізації зайнятості, збільшення кількості робочих місць, зменшення питомої ваги працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної, погашення заборгованості по заробітній платі, декларування доходів громадян, які самостійно обробляють земельні ділянки (паї). Вагомим джерелом збільшення надходжень до місцевих бюджетів є плата за землю. З цією метою має бути вжита низка заходів: проведення інвентаризації земельних ділянок, що використовуються без правовстановлюючих документів, прискорення їх оформлення землекористувачами; припинення права користування земельними ділянками у випадку системної несплати земельного податку або орендної плати за землю з метою передачі їх у користування платоспроможним суб’єктам господарювання; поновлення договорів оренди земельних ділянок, термін дії яких сплив, встановлення розміру ставок плати за оренду відповідно до ринкових умов; підвищення рівня охоплення договорами оренди земель; своєчасне поновлення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів; контроль за виконанням умов договорів купівлі-продажу земельних ділянок та своєчасним і в повному обсязі надходженням коштів до місцевих бюджетів.

Сприятиме збільшенню надходжень ефективне використання майна, що перебуває у власності територіальних громад, передача його в оренду на конкурсних засадах і за ринковими ставками; ефективне управління підприємствами комунальної власності для покращення їх фінансового стану.

На керівників територій також покладена відповідальність за дотримання умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, а також контроль за дотриманням жорсткого режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: