circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі громади знаходять побратимів у країнах ЄС

04.10.2018, 11:23

text
Поділитися:

Уже восьмий місяць за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» в Україні реалізується ініціатива «Рівний – рівному» («Peer-to-Peer»), яка допомагає українським громадам та областям обмінюватися досвідом та найкращими практиками з муніципалітетами і регіонами у країнах-членах ЄС.

Із трьох залучених до ініціативи об’єднаних територіальних громад дві – із Запорізької області: Веселівська та Широківська. Протягом шести місяців представники різних сфер діяльності у громадах здійснили навчальні поїздки до громад-парнерів: Широківської ОТГ – до Барлебену (Німеччина), Веселівської – до м. Раквере (Естонія).

Веселівська ОТГ працює над створенням Стратегії сталого енергетичного розвитку (SECAP) в рамках Угоди мерів. Вивчення досвіду енергоефективності будівель соціально-культурної сфери і житлового фонду, частина з яких зведена за радянських часів (як і в Веселому), ознайомлення з різними видами альтернативних джерел енергетики, навчальна підготовка енергоменеджера дали результати. Ознайомлення з естонською практикою дало директору Веселівської школи-гімназії розуміння, як має відбуватися енергосанація будівлі, як ефективно використати кошти у розмірі дев’яти мільйонів гривень, які громада отримала від Державного фонду регіонального розвитку.

За словами заступника голови Веселівської ОТГ Олексія Дяченка, на сьогодні вже готовий проект SECAP, зараз триває робота над розрахунками. У свою чергу, веселівці поділилися з естонськими колегами напрацюваннями щодо сонячних електростанцій, одна з яких уже працює на території громади, друга тільки планується. У подальшому планується спільно розробити проекти з енергозбереження, які будуть подаватися на розгляд фондів Європейського Союзу. Громади сподіваються, що це буде можливим вже в першому півріччі наступного року.

За цей же час Широківська об’єднана територіальна громада обрала для співпраці та обміну досвідом тему активізації інвестиційної діяльності та розвитку сучасної виробничої інфраструктури для економічного зростання, поставивши собі за мету створення базових засад для розвитку малого та середнього бізнесу. Одним із результатів ініціативи стало підписання Угоди про співпрацю між громадами Широке та Барлебен. До проекту Стратегії розвитку громади включили, крім створення умов для залучення інвестицій і розвитку виробничих підприємств, і підвищення туристичної привабливості території. Для цього проводиться інвентаризація туристичних об’єктів та розробляються веломаршрути.

Уже розроблено проект програми підтримки малого і середнього бізнесу Широківської громади, проводяться бізнес-діалоги, створено інвестиційний сайт і призначено відповідальну особа за комунікацію з бізнесом. У 2019 році влада громади планує відкриття бізнес-HUBу та проведення коопераційної біржі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: