circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі магазини та кафе зобов’яжуть виконувати мовний закон

02.08.2019, 12:27

text
Поділитися:

Працівникам сфери торгівлі та послуг в обласному центрі рекомендовано спілкуватися з клієнтами державною мовою. Питання впровадження української в публічному вжитку було розглянуте на засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

До обговорення також приєдналися члени виконавчого комітету та представники громадськості.

– 16 липня в Україні набув чинності ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної». На сьогодні дія документа не поширюється на приватне спілкування та здійснення релігійних обрядів. Втім, рекламні оголошення, вивіски мають бути написані державною мовою. Підприємства, установи, організації всіх форм власності, фізичні особи, підприємці та інші суб’єкти господарювання мають надавати інформацію про товари й послуги теж виключно українською. У тому числі через Інтернет-каталоги та магазини. Те ж саме стосується й спілкування з клієнтом, якщо немає його особистого прохання перейти на іншу мову, – зазначила заступниця директора департаменту надання адміністартвиних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради Тетяна Суркова.

У ході засідання координаційної ради розглянули й законодавчі вимоги щодо обов’язкового впровадження системи НАССР на підприємствах. Стосується це зокрема малих потужностей, які пов’язані з харчовою галуззю.

– Вже 20 вересня 2019 року настає кінцева дата, коли система безпечності харчової продукції (НАССР) має бути впроваджена на підприємствах. Суть її полягає в аналізі й контролі небезпечних факторів, які є визначальними для цього виду товарів. Це й санітарний стан приміщень, процеси переробки сировини. Держпродспоживслужба, як контролюючий орган, буде влаштовувати власні перевірки. Тож на наступне засідання коордради вирішили запросити представника цього відомства задля надання інформації про плани таких візитів і алгоритм їх проведення, – розповіла директорка депаратменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради Наталя Мила.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: