circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі медики обговорили медичну реформу

12.02.2018, 20:07

text
Поділитися:

Державних лікарень і поліклінік в Україні скоро не буде. Це передбачено медичною реформою. Про нові правила у роботі запорізькі лікарі говорили із заступницею голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я — Іриною Сисоєнко. Піднімали медики питання і щодо зарплати.

Наразі українські лікарні та поліклініки поділяються на два типи — це державні та приватні. Але найближчим часом усі комунальні заклади стануть некомерційними неприбутковими установами. Це передбачено медичною реформою. Такі зміни дозволять офіційно платити за надану лікарську допомогу з різних джерел фінансування. Це можуть бути страхові компанії, фонди та гроші юридичних осіб. Усі кошти надходитимуть на єдиний медичний рахунок. Про це на зустрічі із головними лікарями області розповіла народна депутатка Ірина Сисоєнко. Також вона запевнила, що закон забороняє приватизацію лікарень.

Ірина Сисоєнко, народна депутатка України, заступниця Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я,зазначає, цим законом ми повністю заборонили приватизацію державних і комунальних лікарень.

Також на амбулаторії чекає оновлення техніки. З’являться нові машини, аби сімейний лікар міг дістатися до своїх пацієнтів. Повинні змінитися і зарплати медиків. Зараз деякі лікарі заробляють лише мінімалку.

Найближчим часом буде розроблений механізм оплати медичних послуг першої ланки. Пацієнт отримуватиме медичну допомогу, а кошти на рахунок лікарні нараховуватиме держава з коштів платників податків та з державного бюджету. Для зручності цього року планують створити «Національну службу здоров’я України». Вона заключатиме договори з медичними установами та буде оплачувати ті послуги, які отримав пацієнт.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: