circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі медики вдосконалюють постінсультну реабілітацію

21.02.2020, 19:18

text
Поділитися:

Навчитися жити заново. У Запорізькій обласній лікарні вже рік допомагають пацієнтам реабілітуватися після інсульту та черепно-мозкової травми. Для цього створили спеціальне відділення і закупили нове обладнання, облаштоване під пацієнтів.

Кухня виглядає по-домашньому, але знаходиться вона не в будинку, а в обласній лікарні у кабінеті ерготерапії. Тут допомагають пацієнтам після інсульту та черепно-мозкової травми повернутися до звичного способу життя. В кабінеті є все необхідне для кухні — дощечки, ножі, ложки та техніка. Всі прибори обладнані спеціально, аби їх було зручно тримати. На чергове заняття прийшов і Сергій. Два роки тому у чоловіка стався інсульт. Тепер правою ногою та рукою рухати складно.

Але чоловік займається навіть за межами лікарні. За словами Сергія Осиповича, він займається у лікарні 2-3 дні, а в інший час тренується вдома — найчастіше на дитячому майданчику, де є тренажери.

Крім Сергія, за рік тут проходить реабілітацію близько 800 людей. Медики кажуть, якщо людина звернулася вчасно — це половина успіху. А тих, хто затягнув з лікуванням на кілька років — повністю реабілітувати не вдається. Але більшість пацієнтів все ж повертається до звичного життя.

Анна Згуральська, ерготерапевтка Запорізької обласної клінічної лікарні, говорить, що близько 60-70% пацієнтів вже не залежать від своїх рідних чи один від одного, тобто кожен може займатися своїми справами.

Завідуюча відділенням реабілітації Запорізької обласної клінічної лікарні Тетяна Кулюпіна каже, що спеціалісти працюють відповідно до потреб пацієнтів — хтось хоче, аби рука працювала краще, щоб мати можливість самостійно вдягатися; жінки часто ставлять у пріоритет приготування їжі.

Ще одна задача реабілітації пацієнтів – заново навчитися нормально ходити. Є апарат, який допомагає не тільки повернути втрачені навички ходьби, але і відновлює почуття рівноваги. Працівники обласної лікарні вдосконалюють методи лікування та шукають нові підходи до пацієнтів. В цьому їм допомагають американські спеціалісти, які навчають запорізьких медиків, як повернути людину до звичного образу життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: