circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі народні майстри представили котиків та їжачків

26.02.2020, 19:12

text
Поділитися:

Мереживо, живопис, інкрустації та писанкарство. У відділі мистецтв Запорізької обласної бібліотеки відкрили виставку творчого об’єднання “Самоцвіти Запоріжжя”. Свої вироби представили майстри народної творчості з усього міста.

Важко повірити, але кумедні котики та їжачки виготовлені з тополиного пуху та цибулинного лушпиння. На виставці – досить речей, які можуть сподобатись. Розпис на морських камінцях наніс колишній вчитель історії, а тепер – пенсіонер і народний митець – Леонід Шевченко. Каже, акрилова фарба тримається добре, навіть лак не використовує. Народний майстер Леонід Шевченко говорить, перевагу на морі надає морським сюжетам, а в іншій обстановці – пейзажам. Вважає, малювання подовжує життя.

На виставці представлені живопис, плетіння бісером, різьблення та ляльки-мотанки. Серію ляльок, одягнутих у національне вбрання, майстриня Світлана Балуєва створювала 10 років. Каже, тут є мабуть всі, хто живе в Україні. Народна майстриня Світлана Балуєва зазначає, у колекції можна побачити і кримських татар, і болгар і вірменку, і колекція поповнюється.

Такі виставки в обласній бібліотеці стали доброю традицією. Завідувачка відділом мистецтв обласної бібліотеки Олена Савкіна пояснює, такі виставки проводяться вже близько 20-30 років – стільки бібліотека товаришує з творчим об’єднанням «Самоцвіти Запоріжжя». В рамках співпраці відбуваються як колективні, так і авторські виставки.

Поки буде експонуватися виставка, планують проводити майстер-класи з різних технік, відвідавши які можна спробувати відкрити і у собі творчий талант.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: