circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі національно-культурні спілки обговорили питання взаємодії

03.04.2018, 09:44

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з керівниками національно-культурних товариств Запорізької області. Особливістю етнічного складу населення Запорізької області є його багатонаціональність. За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року, на території області проживали представники понад 130 національностей і народностей. В області діє близько 100 зареєстрованих громадських об’єднань національних меншин, які посідають помітне місце у суспільно-культурному житті Запорізького краю, беруть участь у загальнодержавних та регіональних заходах.

Під час заходу Костянтин Бриль вручив медаль «За розвиток Запорізького краю». Нею нагороджено за сумлінну плідну працю, активну громадську діяльність у сфері міжнаціональних відносин та вагомий особистий внесок у збереження культурної і мовної самобутності національних спільнот Запорізького краю віце-президента Союзу вірмен Запорізької області Рудольфа Акопяна.

За словами очільника регіону, влада області має звертати увагу та відзначати енергію та самовіддану працю людей, що працюють на благо регіону.

У свою чергу, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко повідомив, що за ініціативою та безпосередньою участю громадських організацій національних меншин в області розроблено чергову Програму підтримки розвитку культур національних меншин у Запорізькій області на 2018 – 2022 роки. Вона спрямована на створення сприятливих умов для діяльності національно-культурних товариств, задоволення духовних, культурно-освітніх та інформаційних потреб національних спільнот області, зміцнення атмосфери толерантності та злагоди у міжнаціональних відносинах. Посадовець також зазначив, що багатовікова історія культурних зв’язків етнічних народів продовжує наповнюватися новими успішними проектами та мистецькими заходами. Зокрема, це фестиваль фільмів національно-культурних товариств, фестивалі «Ми – українські», «Запорізький сабантуй», заходи польських товариств, болгарської, татарської, ромської спільнот.

Голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані розповів про досвід співпраці зі спільнотами представників далекого зарубіжжя, зокрема повідомив, що в Запоріжжі навчаються представники з 63 країн.

У рамках зустрічі керівники національно-культурних товариств обговорили плани майбутньої співпраці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: