circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі підприємці гальмують перехід на безготівкові платежі

12.04.2018, 10:20

text
Поділитися:

Під час засідання Запорізької регіональної ради підприємців учасники заходу обговорили вимоги проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари чи надані послуги». До обговорення долучилися фахівці Головного управління Державної фіскальної служби України у Запорізькій області, Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» та Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)», який передбачає посилення фіскального навантаження на суб’єктів підприємницької діяльності. Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» проект оприлюднено з метою проведення громадського обговорення та одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб.

Як відзначила заступник виконавчого директора обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» Ольга Кравець, проектом пропонується впродовж двох років зобов’язати всіх підприємців, незалежно від системи оподаткування, забезпечити можливість для здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари чи надані послуги з використанням електронних платіжних засобів за допомогою платіжних пристроїв або сервісів. При цьому всі витрати на придбання та застосування платіжних пристроїв пропонується покласти виключно на суб’єктів господарювання.

Проект передбачає, що впродовж двох років усі суб’єкти господарювання, в тому числі платники єдиного податку, які здійснюють свою підприємницьку діяльність здебільшого на ринках сіл, селищ та селищ міського типу, на яких відсутнє електропостачання, будуть зобов’язані застосовувати електронні платіжні пристрої.

Під дію регулювання, згідно з проектом, підпадає 98,4% суб’єктів мікробізнесу – це понад 180 000 підприємців, на яких пропонується покласти додаткові грошові зобов’язання у розмірі більше 6 000 гривень та щомісячні витрати на обслуговування платіжних пристроїв, зокрема це оренда платіжних терміналів, вартість передачі інформації тощо.

На думку підприємців, ухвала цього проекту призведе до збільшення витрат підприємців на провадження підприємницької діяльності, а через відсутність створених державою умов для виконання норм проекту – до фінансової відповідальності підприємців за невиконання вимог законодавства.

За підсумками засідання члени запорізької регіональної ради підприємців вирішили підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо відкликання проекту постанови КМУ «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари чи надані послуги» з урахуванням деяких пропозицій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: