circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі підприємства заборгували працівникам майже 120 млн гривень

12.02.2021, 08:50

text
Поділитися:

Голова Запорізької ОДА Олександр Старух провів засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати. Очільник регіону заслухав доповіді профільного департаменту та керівників проблемних підприємств.

До участі у заході також долучилися представники Запорізької обласної ради, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області, керівники органів влади на місцях.

За даними обласної комісії, упродовж 2020 року заборгованість з заробітної платні в регіоні зросла на 19,6 млн грн. і на 1 січня цього року складала 119,6 млн грн. З них 48,6 млн грн. (40,6 % від загальної суми заборгованості по області) – це борги підприємств державного сектору економіки (державних підприємств та тих, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує 50 %). Найбільші боржники у цьому секторі економіки – КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради з восьми структурними підрозділами (8 млн грн.) та КП «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради (3,7 млн грн.)

Заборгованість приватних підприємств області відповідно складає 58,7 млн грн, або 49,1 % від загальної заборгованості по області. Серед них найбільші боржники по зарплаті в області – ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» (30,1 млн грн.), який був перестроюваний з Львівської області на Запорізьку у 2019 році, і Класичний приватний університет (13 млн грн.).

«Ситуація по боргам не є гострою, бо третина боргів – це якась авантюра дрогобицького підприємства, це борги підприємства з іншої області. І ще третина боргів – це заборгованість державних підприємств, які не працюють вже багато років. Однак, будь-який обсяг боргів – це погано для держави і людей, тому маємо розв’язувати цю проблему. Невиплачена зарплата – це відсутність коштів на лікування, харчування, життя. Кожна зароблена людьми гривня має бути їм виплачена», – підбив підсумки наради Олександр Старух.

За результатами засідання комісії вирішено, що голови РДА особисто мають очолювати і контролювати роботу щодо забезпечення додержання суб’єктами господарської діяльності законодавства про оплату праці. Також керівники територій повинні проводити особисті співбесіди з керівниками підприємств-боржників, що розташовані на відповідних територіях, за участі керівництва місцевих управлінь Національної поліції України, Державної податкової служби України та представників профспілок і організацій роботодавців. Голови РДА разом з місцевими радами, в тому числі, зобов’язані забезпечити беззбиткову роботу комунальної власності та своєчасну виплати зарплати їхнім працівникам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: