circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі поліцейські відпрацювали дії під час масових заворушень

25.03.2021, 08:28

text
Поділитися:

Під час тактико-спеціальних навчань правоохоронці відпрацювали злагоджені та ефективні дії у разі виникнення правопорушень на масових заходах, інформує Відділ комунікації поліції Запорізької області.

23 березня на базі тренінгового центру ГУНП в Запорізькій області проводилися навчання щодо тактики дій правоохоронців по забезпеченню громадського порядку і безпеки під час проведення масових заходів, ліквідації групових правопорушень та затримання порушників.

У вивченні тактики дій і відпрацюванні спеціальних навичок взяли участь більше 200 працівників поліції та військовослужбовців Національної гвардії України. На теоретичному етапі правоохоронці вивчали основні види оперативно-тактичних груп, які залучаються до охорони громадської безпеки в залежності від ситуації, правила тактичної комунікації між цими групами, ефективну розстановку сил та засобів поліції під час проведення масового заходу і налагодження комунікації з їх учасниками.

Під час практичного відпрацювання завдань з різними ситуаційними моделями, поліцейські і нацгвардійці мали змогу перевірити та закріпити отримані знання.

За «легендою» у приміщенні державного органу відбувається обговорення та прийняття рішення по суспільно важливому і резонансному питанню. Існує реальна загроза втручання представників радикально налаштованих організацій та рухів, біля будівлі збираються особи спортивної тілобудови. Умовно, вони прагнуть і можуть вдатися до насилля, щоб завадити проведеному заходу.

Тож, завдання правоохоронців, враховувати можливий розвиток подій, поведінку учасників і бути готовими до протистояння правопорушникам, від незаконних дій яких можуть постраждати пересічні громадяни. А найголовніше – налагодити комунікацію і відносини з організаторами чи безпосередніми учасниками зборів та створити основу для запобігання майбутнім конфліктам.

Під час практичних завдань, правоохоронці відпрацювали також чіткі дії у разі розвитку найскладнішого «сценарію» подій, з вилученням активних учасників правопорушень та наданням допомоги особам які її потребують.

Однак, учасникам навчань, наголосили на тому, що застосування сил і засобів поліції повинно бути мінімальним та здійснюватися винятково в екстрених ситуаціях. Будь-яке застосування сили завжди має бути винятком, а не нормою для поліцейської діяльності, а ще відбуватися пропорційно і відповідно до законодавства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: