circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі працюючі підприємства заборгували робітникам 111 млн гривень

03.03.2018, 10:21

text
Поділитися:

В прокуратурі Запорізької області, під головуванням прокурора області Валерія Романова пройшла спільна нарада щодо стану додержання вимог законодавства при провадженні досудового розслідування за фактами невиплати заробітної плати, стипендії та прокурорського нагляду в цих питаннях, інформує прес-служба прокуратури Запорізької області.

В заході взяли участь заступники прокурора області а також керівництво органів поліції.

«Станом на 1 січня поточного року за даними обласного управління статистики заборгованість економічних активних підприємств регіону з виплати зарплати перевищила суму у 111 млн. грн. Законну винагороду за працю не отримали понад 7 тис. працівників. Вдумайтесь у ці цифри, за кожною з них стоїть конкретна людини, конкретна родин. Звісно, існують певні об’єктивні причини, які зумовлюють вказане становище, але є і суб’єктивні, коли керівники підприємств умисно не виплачують зарплату, доводячи у такий спосіб своїх працівників до зубожіння, а в окремих випадках і штовхають до скоєння злочинів, щоб прогодувати родину.
У сенсі останньої тези на правоохоронні органи покладається завдання реагувати на порушення права особи на оплату праці, щоб кожний винний посадовець поніс передбачену законом відповідальність», – зазначив Валерій Романов.

Очільник обласної прокуратури підкреслив, що наразі слідчими поліції розслідується лише 38 таких проваджень.

Валерій Романов звернувся до присутніх, зазначивши, що розслідування проваджень про невиплату зарплати не викликає особливих складностей, тож виправдань тяганині слідства бути не може.

«Кожний керівник слідчого підрозділу органів поліції і місцевої прокуратури має раз і назавжди запам’ятати, що завданнями кримінального провадження є захист прав і законних інтересів громадян. Невжиття вами заходів до забезпечення виконання цих імперативних приписів Закону – пряма дорога до накладення стягнень. Маю надію, що з сьогоднішньої наради ви зробите належні висновки та переглянете підходи до організації роботи на вказаному важливому напрямі», – зазначив прокурор області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: