circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі призовники можуть розраховувати на відстрочку

23.07.2020, 09:10

text
Поділитися:

Під головуванням першого заступника голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова відбулось засідання обласної призовної комісії. На засіданні було розглянуто матеріали щодо надання відстрочки від призову призовникам для підвищення рівня освіти чи за виробничою необхідністю.

Керівниця апарату ОДА Зінаїда Бойко зазначила, що під час призову вже виконано план, тому є можливість відстрочити проходження служби для окремих громадян.

Підвищити освітній рівень до магістра, аспіранта чи інтерна медичного виявили бажання призовники з Вільнянського, Веселівського, Василівського, Центрального у м. Запоріжжі військових комісаріатів, військових комісаріатів Хортицького, Комунарського, Шевченківського районів Запоріжжя.

Начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова окреслила ситуації призовників, серед яких є футболісти «Металурга» та ушуїсти. Ці спортсмени представляють область на змаганнях високого рівня. І наразі їхня спортивна кар’єра у розпалі.

Серед озвучених причин у призовників були і релігійні, і за сімейними обставинами, у тому числі, через догляд за недієздатними родичами або народженням дитини.

В окремих випадках відстрочка від проходження дається на пів року або до завершення навчання.

У відділі взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації пояснюють, Указом Президента України від 23 березня 2020 року № 103 перенесено строки проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу з квітня-червня на травень-липень 2020 року.

У результаті склалася ситуація, коли громадяни України, які закінчують у червні-липні 2020 року заклади освіти, підлягають призову на строкову військову службу, що може призвести до порушення конституційних прав громадян України на здобуття наступного ступеня освіти.

З метою організованого проведення призову громадян України на строкову військову службу та забезпечення їх конституційних прав на здобуття освіти:

організовано практичну взаємодію на рівні обласної державної адміністрації, районних (міських) державних адміністрацій, військових комісаріатів із місцевими органами освіти і науки та закладами освіти з вирішення проблемних питань призову на військову службу громадян, які закінчують навчальні заклади у червні-липні 2020 року та планують продовжити навчання для отримання наступного ступеня освіти;

призовними комісіями всіх рівнів проводиться ретельне вивчення зазначеної категорії призовників, долучаються до особових справ їх заяви щодо продовження навчання для здобуття наступного ступеня освіти, відповідні відомості (довідки) з органів освіти і науки, закладів освіти;

під час проведення засідань призовної комісії головою обласної призовної комісії за поданням районних (міських) призовних комісій надаються (за письмовими заявами призовників) відстрочки від призову за частиною п’ятнадцятою статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» до 1 жовтня 2020 року громадянам України для здобуття наступного ступеня освіти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: