circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі рятувальники готові протистояти лісовим пожежам

11.05.2018, 07:55

text
Поділитися:

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру після 15 травня у Запорізькій області прогнозується підвищення температури більше 25 С. Вже зараз на території області встановлено 5 клас пожежної небезпеки. І такий невтішний прогноз не лише спричинить незручності для громадян, а ще й створює передумови для різкого збільшення кількості загорянь на території України. Більша половина виїздів на гасіння пожеж в Запорізькій області – це ліквідація загорянь рослинності або сміття на відкритій території.

Тому 10 травня у рамках міжвідомчої прес-конференції рятувальники спільно із представниками Департаменту з питань цивільного захисту населення ЗОДА та обласного управління лісового та мисливського господарства обговорили питання запобігання пожежам у природних екосистемах та оперативного реагування у разі їх виникнення.

Станом на 01.04.2018 року в природних екосистемах Запорізької області виникло 327 пожеж на загальній площі 109,53 га, зменшення кількості пожеж відбулось на 20 %, із них:

– в межах лісового фонду 7 пожеж на загальній площі 4,57 га вдалося не допустити збільшення кількості пожеж при цьому зменшилась площа на 70%

– на відкритих територіях 320 пожеж на площі 104,96 га, зменшення пожеж на 19 %.

На сьогодні, в області розроблений та затверджений Зведений типовий мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж на території Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства у пожежонебезпечний період 2018 року.

З метою взаємодії підрозділів Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства і пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління ДСНС України у Запорізькій області в 2018 році було відкориговано План взаємодії у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з гасінням лісових пожеж.

Також, з метою запобігання та протидії масовим пожежам лісів та сільгоспугідь у літній період Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації разом із ГУ ДСНС України у Запорізькій області та Департаментом з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації розроблено «План дій структурних підрозділів обласної державної адміністрації, райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств та відомств з детальними заходами щодо попередження і недопущення пожеж у весняно-літній період 2018 року»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: