circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі рятувальники провели показове спасіння потерпілого

31.05.2018, 21:07

text
Поділитися:

Він хотів поплавати у річці, але не розрахував сили і почав тонути. Такий сценарій запланували рятувальники для показового спасіння потерпілого. Мета навчання – наглядно показати як треба поводитись у таких ситуаціях. Адже 1 червня у Запоріжжі офіційно стартує купальний сезон. І рятувальники до нього готуються ретельно.

За сценарієм, чоловік без сил і от-от потоне. На допомогу йому виїжджають рятувальники. Прибувши на місце, потерпілому кидають рятувальний круг. Але сил взяти його у чоловіка немає. Тому на допомогу йому йде водолаз. Після декількох секунд чоловіка дістають із води.

Потерпілого напрявляють до берега. Тепер головне – привести людину до тями. Для цього роблять серцево-легеневу вентиляцію. Роблять швидкі натиски на грудну клітку 30-ть разів. На два вдихи. Їх роблять за допомогою мішка Амбу. Це такий ручний апарат для штучної вентиляції легенів. Через хвилину трапляється диво — потерпілий приходить до тями.

Аби таких ситуацій, як у цьому сценарії , не було рятувальники нагадують про правила поводження на воді. Правила розповідають і дітлахам. А ще показують, як правильно рятувати потопаючого за допомогою круга.
Круг повинен опинитися поряд із людиною. Аби у неї була можливість за нього схопитися. Якщо у людини немає сил, на порятунок йдуть водолази, як це було у показовій рятувальній операції. Для цього у них цілий комплект. Його наглядово нам показує інструктор-водолаз. Починає із аквалангів. Водолази забезпечені ластами, костюмами, спеціальними поясами. А ще обов’язково ножами.

Комплекти всі на місці, катери – у робочому стані. Рятувальники готові до купального сезону. І просять людей не забувати про правила безпеки. Особливо пильно слідкувати за дітьми.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: