circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі школи покращують стан пожежної безпеки

02.08.2018, 15:19

text
Поділитися:

Підготовка закладів освіти до навчального року, створення безпечних умов для учасників освітнього процесу в рамках стандартів Нової української школи – головне завдання на сьогодні для органів управління освітою та керівників навчальних закладів. Одним із пріоритетів при цьому визначено забезпечення стану протипожежного захисту, в тому числі дотримання нормативних вимог з протипожежної безпеки, шляхів евакуації, евакуаційних виходів, первинних засобів пожежогасіння, внутрішнього протипожежного водопостачання.

За інформацію Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, упродовж навчального 2017/18 року спільно з представниками ГУ ДСНС України у Запорізькій області проведено ряд перевірок стану техногенної та пожежної безпеки, безпеки будівель і території закладів. Лише в 2018 році було перевірено 479 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Стан об’єктів освітньої інфраструктури області мав низку недоліків. Під час перевірок цих об’єктів виявлено 5341 порушення, з яких 1892 не було усунуто протягом попередніх років. На 198 об’єктах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, на 61 об’єкті, здебільшого у сільській місцевості, відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання (пожежні водойми, пожежні гідранти тощо), а на 26 об’єктах – внутрішнє протипожежне водопостачання; у 26 будівлях необхідна заміна або ремонт систем електропостачання, у 15 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 59 будівель потребують забезпечення первинними засобами пожежогасіння. Непоодинокі випадки, коли наявні вогнегасники вичерпали термін придатності або були невчасно перезаряджені.

Результатом постійної роботи є відсутність у закладах освіти пожеж, окрім випадку в гуртожитку закладу профтехосвіти, який стався у січні 2018 року через коротке замикання в електромережі холодильника. За цей період серед здобувачів освіти не зареєстровано тяжких та смертельних випадків унаслідок пожеж.

Наразі тривають капітальні та поточні ремонти дахів, будівель, споруд, комунікацій та навчальних приміщень закладів освіти з урахуванням вимог протипожежної безпеки. До 1 вересня буде встановлено нове навчальне і технологічне обладнання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: