circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі школи готуються до початку навчального року

21.08.2019, 19:25

text
Поділитися:

До початку нового навчального року -- півтора тижні. У запорізьких школах подекуди ще тривають ремонти. До першого вересня обіцяють усе встигнути. Наприклад, у школі “Основа” цьогоріч відремонтували два приміщення. Там облаштували один з перших класів і ресурсну кімнату. Окрім цього, в місті докладають зусиль для комп’ютеризації закладів. А ще на працівників місцевих дитсадків чекає підвищення зарплат. Міський голова Володимир Буряк усі ці питання тримає на особистому контролі.

Раніше ці приміщення орендували соцслужби. Тепер тут ресурсна кімната та один з перших класів школи “Основа”. Влітку приміщення відремонтували. На кожен кабінет спрямували по 140,5 тисяч гривень. А саме облаштування ресурсної кімнати обійшлося у 248 тисяч. У ній фахівці проводитимуть спецзаняття для дітей з особливими освітніми потребами. Приміщення облаштоване інтерактивною дошкою та необхідною технікою. Таких кімнат у місті вже більше тридцяти.

Директорка Запорізької ЗОШ “Основа” Алла Любімова зазначає, заклад є учасником Всеукраїнського експерименту щодо впровадження інклюзивної освіти в області, який трива\ з 2016 року. За цей час школа зміцнила матеріально-технічну базу обладнанням, що використовується для корекційних занять з дітьми з особливими освітніми потребами.

Загалом в “Основі” навчаються 505 учнів. Цьогоріч тут будуть два перших інклюзивних класи. Кімнати вже готові до навчального року та чекають на школярів. У цьому особисто переконався міський голова Володимир Буряк. Окрім класних кімнат перевірив роботу й медіатеки. У ній більше десятка комп’ютерів і корисна література. Про оснащення класів комп’ютерною технікою дбають і в інших школах. Цього року у кожному першому класі, а їх близько 270, буде ноутбук.

Міський голова Володимир Буряк зазначає, майже по всіх школах виконується норматив, що 1 ноутбук чи комп’ютер має бути на 10-12 учнів. Медіатека ж -- це зовсім інше поєднання, відео-екран, на якому можна дивитись книгу, як кіно.

А ось спортивний майданчик “Основи” ремонту не бачив понад півстоліття. Керівництво закладу пообіцяло, до першого вересня усе приведуть до ладу.

Також під час робочої поїздки міський голова повідомив, що на сесію буде винесений проект рішення щодо підвищення зарплати працівникам дитсадків. З міської скарбниці на це планують спрямувати близько семи-восьми мільйонів гривень. Володимир Буряк запевнив, вже сьогодні до вечора будуть зроблені розрахунки, щоб педагоги отримали не тільки додаткові 10%, які прописані у постанові Кабміну, які розчиняться в окладі. Тому поставлене завдання, щоб поверх цих 10% було прораховано ще 15% , і вчителі отримали на руки 300-400 гривень, але живих грошей, а не в платівках. Відповідний проект рішення винесуть на сесію міськради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: