circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі школярі перемогли у Всеукраїнському конкурсі винахідників

21.07.2021, 18:42

text
Поділитися:

Стрічка Мебіуса — з цим обʼєктом добре знайомі математики. Це геометрична фігура без початку та кінця і лише з однією стороною. Як виявилося, її можна застосовувати у психології та використовувати для розвитку дітей, зокрема для розвитку моторики рук та уваги. На підтвердження цього у науковому ліцеї провели спеціальне дослідження.

Зробити цю, на перший погляд дивну та непросту фігуру, може кожен. Потрібно лише взяти паперову смужку, повернути один її край на 180 градусів та склеїти. Експеримент можна продовжити та розрізати стрічку Мебіуса не посередині, а відступивши третину від одного з країв. Саме цей процес і є дієвим для розвитку, кажуть винахідники. До експерименту вирішила долучитися і наша знімальна група.

Так само застосовувати у повсякденному житті можна біофільтр-зволожувач — винахід дванадцятирічного Артема. Свій перший виріб хлопець створив ще у 5 років разом із дідусем. А у десять юний винахідник самотужки зібрав ось такий акумулятор для зарядки павербанка. Він працює на сонячній батареї. Тепер вирішив зосередитись на очищенні повітря. Адже бактерії, віруси та пил накопичуються саме у приміщеннях, тому і виникла ідея створити такий фільтр.

Працював Артем над винаходом близько двох тижнів, та, каже, воно було того варте, адже, окрім перемоги у конкурсі, вдалося добряче зекономити.

Якщо ви теж мрієте змінювати світ за допомогою власних ідей, то у науковому ліцеї Хортицької академії саме набирають майбутніх учнів. Запрошують усіх охочих розкрити свій винахідницький потенціал.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: