circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі студенти вивчають історію Української революції в ігровій формі

20.12.2017, 12:34

text
Поділитися:

«100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 років» – так називається настільна гра, розроблена Українським інститутом національної пам’яті. Її презентація відбулася в одному з коворкінг – центрів Запоріжжя за ініціативи громадського активіста, студента Гуманітарного коледжу ЗНТУ Івана Мінченка, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

До команд гравців, що складалися з викладачів та студентів запорізьких вишів, приєднався заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко.

Під час гри суперництво розгортається на «Оглядовій карті українських земель” Степана Рудницького. На гральному полі є 88 клітинок-ходів, по яких рухаються гравці. Карту поділено на шість регіонів: Київщину-Лівобережжя, Волинь, Галичину, Поділля, Південь і Схід. Перемагає той, хто відповість на найбільше запитань щодо кожного із них – вважатиметься, що цей гравець чи команда “об’єднали українські землі”.

Основна аудиторія «Української революції» – старшокласники, але чимало запитань змушують замислитися навіть старшокурсників історичного факультету. Зустрічаються і творчі завдання, наприклад, установити відповідність між рангами Армії УНР і сучасними званнями Збройних Сил України. Деякі кейси мають візуальну (визначити, який герб зображено на фото) та творчу (провести паралелі між агресією Росії на Донбасі на початку минулого столітті та за наших часів) складові.

Гра дозволяє добре провести вільний час у цікавій кампанії та стане в нагоді не лише школярам, а й усім, хто цікавиться маловідомими сторінками української історії.

За словами Олександра Зубченка, останнім часом у нашому регіоні чимало робиться для відродження правди про національно-визвольні змагання 1917-1921 років. Побачили світ книги Володимира Чопа та Ігоря Лимана про селянський повстанський рух, розвідки Володимира Бондаренка про вільне козацтво, колективом кафедри новітньої історії ЗНУ під керівництвом професора Федора Турченка підготовлено методичні рекомендації для просвітницької роботи серед військовослужбовців. За ініціативи обласної виконавчої влади імена багатьох героїв Української Народної Республіки увічнено в назвах вулиць на території області.

Облдержадміністрація звернулася до Українського інституту національної пам’яті щодо виділення сорока примірників гри для нашого регіону. Їх передадуть до спеціалізованих навчальних закладів, що поглиблено займаються військово-патріотичним вихованням молоді, у всіх містах та районах області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: